Marcin Nowak 13.04.2013

Liga NBA: kontuzja gwiazdy Los Angeles Lakers

Koszykarze Los Angeles Lakers pokonali w piątek Golden State Warriors 118:116 i są coraz bliżej fazy play off ligi NBA.
Kobe BryantKobe BryantWikipedia/Keith Allison

Ale są też złe wieści dla "Jeziorowców", bowiem kontuzji doznał Kobe Bryant.
Bryant zdobył 34 punkty i był najskuteczniejszym zawodnikiem Lakers, mimo że w drugiej połowie borykał się z urazem ścięgna Achillesa lewej nogi. Szczegółowym badaniom podda się w sobotę, ale bardzo możliwe, że to koniec sezonu dla jednej z największych gwiazd NBA.
Oprócz niego, wśród zwycięzców wyróżnili się Dwight Howard (28 pkt) i Pau Gasol (26 pkt, 11 zbiórek, 10 asyst). "Wojownikom" nie pomogło aż 47 punktów Stephena Curry'ego, ale oni już wcześniej zapewnili sobie udział w decydującym etapie rozgrywek.
O ostatnie wolne miejsce w Konferencji Zachodniej "Jeziorowcy" (bilans gier 43-37) rywalizują z Utah Jazz (42-38), którzy w piątek wygrali w Salt Lake City z Minnesota Timberwolves 107:100 (Al Jefferson uzyskał 40 pkt dla triumfatorów - rekord życiowy).
Lakersom pozostały spotkania z San Antonio Spurs i Houston Rockets, a Jazz - ponownie z Timberwolves oraz Memphis Grizzlies.
Najlepiej w sezonie zasadniczym spisuje się drużyna Miami Heat (63-16). Wygrała tym razem z Boston Celtics 109:101. Lider Heat LeBron James przebywał na boisku niespełna 29 minut, ale był najskuteczniejszy - 20 pkt. Po absencji spowodowanej problemami z kolanem (opuścił sześć meczów) do gry wrócił Dwyane Wade. Jego dorobek to 11 pkt w 34 minuty.
Występująca bez Paula Pierce'a i Kevina Garnetta ekipa gości przegrała spotkanie, bo nie miała wartościowych zmienników. Jeśli chodzi o punkty zdobywane tylko przez rezerwowych, przewaga zespołu z Miami była bardzo duża - 52:14.
Serię 13 kolejnych porażek w Houston zakończyli zawodnicy Memphis Grizzlies. Pokonali Rockets 82:78, a największy udział w sukcesie miał Marc Gasol - 15 pkt i 12 zbiórek.

Houston Rockets - Memphis Grizzlies 78:82
Dallas Mavericks - Denver Nuggets 108:105 (po dogrywce)

4. Portland 33 46 .418
5. Minnesota 29 50 .367