Marcin Nowak 11.05.2013

1. liga: Flota coraz bliżej Ekstraklasy po wygranej z Wartą

Flota Świnoujście pokonała na wyjeździe Wartę Poznań 2:1 w sobotnim meczu 29. kolejki 1. ligi piłkarskiej i awansowała na drugie miejsce w tabeli.
Piłkarze Floty ŚwinoujściePiłkarze Floty ŚwinoujścieFlota Świnoujście

Inny kandydat do awansu do ekstraklasy - Zawisza Bydgoszcz, także na wyjeździe zremisował z Bogdanką Łęczna 1:1.
Zwycięstwo w Poznaniu zapewnił gościom Charles Nwaogu, który zimą wrócił do Floty i w sobotnim spotkaniu zdobył dwie bramki. Wcześniej gola dla gospodarzy strzelił Marcin Trojanowski. Tym samym Warta pozostaje w rundzie wiosennej bez zwycięstwa i znajduje się w strefie spadkowej.
Flota natomiast, która wygrała drugi mecz z rzędu, z dorobkiem 53 punktów awansowała na drugie miejsce w tabeli. W niedzielę jednak może zrównać się z nią Cracovia, która podejmuje prowadzącą w tabeli Termalikę Bruk-Bet Nieciecza.
Zawisza po raz pierwszy stracił punkty, odkąd prowadzi go Ryszard Tarasiewicz. W sobotnim spotkaniu jego podopieczni mieli przewagę tylko w pierwszej połowie. Przełożyło się to na bramkę Kamila Drygasa. Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie i gospodarze doprowadzili do wyrównania za sprawą Bartosza Wiązowskiego. W końcówce spotkania zespół Bogdanki mógł strzelić zwycięską bramkę, ale piłkarzom z Łęcznej brakował precyzji. Dzięki remisowi Zawisza z dorobkiem 53 punktów zajmuje trzecie miejsce.
Kontakt z czołówką straciła Miedź Legnica (46 pkt). Beniaminek przegrał na własnym boisku z GKS Katowice 0:2. Goście strzelili obie bramki w końcówce spotkania w ciągu trzech minut. W ostatnim sobotnim meczu Arka Gdynia pokonała Okocimski KS Brzesko 3:1.
W niedzielę oprócz szlagierowego spotkania tej kolejki, w którym Cracovia podejmie Termalikę Bruk-Bet Nieciecza, Dolcan Ząbki zagra u siebie z Sandecją Nowy Sącz. Z kolei Kolejarz Stróże spotka się z Olimpią Grudziądz, a Stomil Olsztyn z GKS Tychy.

Wyniki meczów 29. kolejki i tabela 1. ligi piłkarskiej:
Arka Gdynia - Okocimski Brzesko 3:1 (0:1)
ŁKS Łódź - Polonia Bytom 0:3 walkower
Warta Poznań - Flota Świnoujście 1:2 (1:2)
Bogdanka Łęczna - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (0:1)
Miedź Legnica - GKS Katowice 0:2 (0:0)

Pozostałe mecze kolejki
2013-05-12:
Dolcan Ząbki - Sandecja Nowy Sącz (12.15)
Cracovia Kraków - Termalica Bruk-Bet Nieciecza (12.30)
Stomil Olsztyn - GKS Tychy (17.00)
Kolejarz Stróże - Olimpia Grudziądz (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)