Martin Ruszkiewicz 12.05.2013

1. liga: Cracovia wciąż walczy o Ekstraklasę. Lider pokonany!

Piłkarze Cracovii wygrali z liderem 1. ligi Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 2:1 w meczu 29 kolejki. Tym samym Cracovia awansowała na drugie miejsce w tabeli.
Piłkarze CracoviiPiłkarze CracoviiCracovia
  • Trener Termaliki - Kazimierz Moskal - o meczu z Cracovią (Naczelna Redakcja Sportowa)
  • Trener Cracovii - Wojciech Stawowy - o meczu z Termaliką (Naczelna Redakcja Sportowa/IAR)

Gospodarze wygrali 2:1, mimo, że jako pierwsi gola strzelili goście - prowadzili od 19. minuty po trafieniu Emila Drozdowicza. Tuż przed przerwą wyrównał Mateusz Żytko, a zwycięska bramkę uzyskał Edgar Bernhardt w 68. minucie.

Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Emil Drozdowicz (23), 1:1 Mateusz Żytko (42), 2:1 Edgar Bernhardt (68).

Żółte kartki - Cracovia: Vladimir Boljevic, Bartłomiej Dudzic, Edgar Bernhardt, Andraz Struna, Krzysztof Nykiel. Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Karol Piątek.

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).

Widzów: 7 081.