Marcin Nowak 10.06.2013

Polska młodzieżówka poległa w meczu z Norwegią

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 przegrała z rówieśnikami z Norwegii 2:4 (2:0) w towarzyskim meczu rozegranym we Fredrikstad.
Piłkarze Norwegii U-21Piłkarze Norwegii U-21PAP/EPA/ABIR SULTAN

Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Arkadiusz Milik i Michał Żyro.
Polacy doskonale rozpoczęli spotkanie. Już w szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Milik, a w 13. podwyższył Żyro. Znacznie gorzej było jednak po przerwie. Mushaga Bakenga potrzebował zaledwie 21 minut by zdobyć cztery bramki.

6 czerwca drużyna trenera Marcina Dorny rozpoczęła walkę o udział w igrzyskach olimpijskich Rio 2016. W pierwszym meczu eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy 2015 Polska pokonała w Krakowie Maltę 2:0. Do Brazylii pojadą trzy najlepsze zespoły MME.
Norwegia - Polska 4:2 (0:2).
Bramki: dla Norwegii - Mushaga Bakenga (54-karny, 57, 62, 74-karny); dla Polski - Arkadiusz Milik (6), Michał Żyro (13).