Marcin Nowak 26.07.2013

Ekstraklasa: Widzew Łódź - Zawisza Bydgoszcz. Widzew zrehabilitował się za porażkę z Legią

W 2. kolejce piłkarskiej Ekstraklasy Widzew Łódź pokonał u siebie beniaminka - Zawiszę Bydgoszcz 2:1 (1:1).
Widzew Łódź - Zawisza BydgoszczWidzew Łódź - Zawisza Bydgoszcz PAP/Grzegorz Michałowski

Kibice Widzewa podczas piątkowego meczu z Zawiszą Bydgoszcz nie mogli zasiąść na trybunie pod zegarem, która decyzją wojewody łódzkiego Jolanty Chełmińskiej na to spotkanie została zamknięta. Był to wynik zachowania widzewskich fanów podczas meczu z Legią Warszawa w poprzednim sezonie.
Ci, którzy przyszli na stadion (Widzew nie przyjmuje kibiców przyjezdnych) mieli nadzieję, że gospodarze zrehabilitują się za porażkę 1:5 z Legią w pierwszej kolejce. I nie zawiedli się. Po dwóch golach debiutującego w zespole Widzewa Łotysza Eduardsa Visniakovsa gospodarze pokonali beniaminka z Bydgoszczy 2:1.
Goście mieli co prawda przewagę, częściej byli przy piłce i stworzyli więcej dogodnych sytuacji do strzelenia gola, ale byli nieskuteczni. W 16 minucie objęli prowadzenie po akcji Pawła Abbotta i Michała Masłowskiego oraz strzale Jakuba Wójcickiego, ale później zmarnowali kilka okazji i jeszcze przed przerwą pozwolili gospodarzom wyrównać. Widzew, który przed przerwą miał kłopoty z utrzymaniem piłki i konstruowaniem akcji ofensywnych, wykorzystał jedyną w tej części okazję do zdobycia gola. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Visniakovs, który uderzeniem z kilkunastu metrów ze środka pola karnego pokonał Wojciech Kaczmarka.
Na początku drugiej połowy gola dla Zawiszy mógł strzelić Wójcicki, ale tym razem w dogodnej sytuacji nie trafił do bramki. Takich problemów nie miał Visniakovs, który w 83. minucie po podaniu Marcina Kaczmarka z lewej strony boiska ponownie pokonał bramkarza Zawiszy i ustalił wynik meczu na 2:1 dla Widzewa.

Widzew Łódź - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (1:1)
Bramki:
0:1 Jakub Wójcicki (16), 1:1 Eduards Visniakovs (34), 2:1 Eduards Visniakovs (83).
Żółta kartka - Widzew Łódź: Mariusz Rybicki, Tomasz Kowalski, Princewill Okachi. Zawisza Bydgoszcz: Igor Lewczuk.
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 4 500.

Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Michał Płotka (25. Patryk Stępiński), Piotr Mroziński, Rafał Augustyniak, Lewon Hajrapetjan - Marcin Kaczmarek (83. Mariusz Rybicki), Princewill Okachi, Łukasz Staroń (61. Tomasz Kowalski), Bartłomiej Kasprzak, Bartłomiej Pawłowski - Eduards Visniakovs.
Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk (86. Rafał Leśniewski), Paweł Strąk, Łukasz Skrzyński, Sebastian Ziajka - Jakub Wójcicki, Herold Goulon, Hermes, Sebastian Dudek (68. Vahan Gevorgyan), Michał Masłowski - Paweł Abbott (77. Piotr Kuklis).