Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
PolskieRadio 24
Paweł Jakubicki 20.10.2016

Co zrobić, gdy wyrób budowlany nie spełnia naszych oczekiwań?

Od początku 2016 roku Główny Urząd Nadzoru Budowlanego dysponuje prawnym narzędziem jakim jest publikacja wyników badań wyrobów z podaniem nazwy kontrolowanego. Gośćmi programu Pogotowie Konsumenckie byli Renata Ochman – Berg (Główny Urząd Nadzoru Budowlanego) i Małgorzata Cieloch (UOKiK).
Główny Urząd Nadzoru Budowlanego na bieżąco bada materiały budowlaneGłówny Urząd Nadzoru Budowlanego na bieżąco bada materiały budowlaneflickr/dchrisoh
Posłuchaj
  • 20.10.16 Renata Ochman – Berg: „Nie publikujemy tylko negatywnych wyników. Sporo jest także pozytywnych”.
Czytaj także

 - Sądzimy, że dla osób kupujących wyroby budowlane jest to bardzo przydatne narzędzie do weryfikacji – podkreśliła Renata Ochman – Berg odnosząc się do zmian obowiązujących od początku 2016 roku. - Nie publikujemy tylko negatywnych wyników. Sporo jest także pozytywnych – zauważyła.

Dodała także, że Główny Urząd Nadzoru Budowlanego na bieżąco bada materiały budowlane. - Nie ma przerw w naszej pracy. Kontrole są planowane na cały rok i wykonywane przez cały rok w całym kraju – poinformowała. Ochman- Berg zaznaczyła także, że w 2015 roku przeprowadzonych zostało 1,5 tys. kontroli materiałów w całym kraju. - Zostało także skontrolowanych ponad 300 próbek wyborów budowlanych – dodała.

Małgorzata Cieloch zwróciła z kolei uwagę, że wadliwe produkty zawsze można reklamować. – Wszystko, co jest niezgodne z umową, jest wadą. Niezgodność z umową to również sytuacja, w której sprzedawca zapewniał o jakichś właściwościach, które po zamontowaniu okazały się niezgodne z jego zapewnieniem – podsumowała.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Sylwia Zadrożna.

Pogotowie Konsumenckie w Polskim Radio 24 - wszystkie audycje 

Polskie Radio 24/pr

_________________

Data emisji: 20.10.16

Godzina emisji: 21:33