Paweł Majewski 27.04.2019

Osobliwy rekord piłkarzy Widzewa. Łodzianie zremisowali po raz dziesiąty z rzędu

Występujący w II lidze piłkarze Widzewa Łodź zremisowali na wyjeździe ze Skrą Częstochowa (1:1). Nie byłoby w tym nic sensacyjnego, gdyby nie fakt, że... to dziesiąty z rzędu remis łodzian. Podopieczni Jacka Paszulewicza zanotowali najdłuższą serię remisów w historii polskiego futbolu, "wyprzedzając" Gwardię Warszawa, która w 1973 roku zremisowała dziewięć spotkań z rzędu.

Łodzianie notują rekordową serię od 9 marca. W tym czasie włodarze klubu zmienili trenera - Radosława Mroczkowskiego zmienił Paszulewicz. Nie odmieniło to jednak wyników 4-krotnych mistrzów Polski. Piłkarze z Łodzi zanotowali w sobotę dziesiąty kolejny remis, poprawiając wynik Gwardii Warszawa, która w 1973 roku zremisowała dziewięć razy z rzędu.

Widzew objął prowadzenie w 58. minucie po samobójczym trafieniu Mateusza Holika. Obrońca gospodarzy zrehabilitował się pół godziny później, wyrównując stan meczu. Goście mieli szansę wreszcie zwyciężyć, jednak rzutu karnego w doliczonym czasie drugiej połowy nie wykorzystał Michael Ameyaw.

Mimo wyjątkowo długiej serii bez wygranej, Widzew wciąż zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 52 punktów. Trzy punkty więcej ma liderujący Radomiak, jeden mniej trzeci GKS Bełchatów, a po dwa mniej - zajmująca czwartą pozycję Olimpia Grudziądz i piąta Elana Toruń. Te drużyny swoje mecze 31. kolejki rozgrają w niedzielę.

Awans do Fortuna 1. Ligi wywalczą trzy najlepsze ekipy.