Mateusz Brożyna 28.04.2019

Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - Legia Warszawa. Trójmiejski hit dla "Wojskowych", kontrowersji sporo. Stokowiec: ten mecz powinien wyglądać inaczej

W meczu na szczycie 33. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Lechia Gdańsk przegrała u siebie z Legią Warszawa 1:3 (1:0). W Trójmieście nie obyło się bez kontrowersji. - Ten mecz powinien wyglądać inaczej od piątej minuty, gdy był ewidentnie rzut karny i według mnie czerwona kartka. Od tego powinniśmy zacząć - powiedział na konferencji prasowej trener gospodarzy Piotr Stokowiec.

Już w drugiej minucie zrobiło się gorąco pod bramką Radosława Cierzniaka, gdy sam na sam wychodził Artur Sobiech, który minął golkipera Legii, ale ostatecznie piłkę wybijał Artur Jędrzejczyk. Zawodnik "Wojskowych" dotykał futbolówkę ręką, ale arbiter spotkania Daniel Stefański po analizie VAR nakazał... wznowić grę od bramki drużyny gości.

- Po pierwsze zacznę od gratulacji dla drużyny Legii za zwycięstwo. Po drugie ten mecz powinien wyglądać inaczej od piątej minuty, gdy był ewidentnie rzut karny i według mnie czerwona kartka. Od tego powinniśmy zacząć. Po trzecie, już przechodząc do spraw piłkarskich, to cofnęliśmy się w drugiej połowie za głęboko i przypadkowa bramka na 1:1 spowodowała, że trochę się pogubiliśmy i nie potrafiliśmy odpowiedzieć. Zmiany nie były tak jakościowe jak w ostatnim meczu ligowym i tak to się skończyło. Gramy dalej, przygotowujemy się do następnego ważnego meczu i dalej walczymy. Ta liga się jeszcze nie skończyła. Jeszcze jest wiele do ugrania. Dla nas jest to bardzo dobry sezon i jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa - tak komentował meczu w Gdańsku trener gospodarzy Piotr Stokowiec.

Kolejny raz piłkarze zagotowali się na kwadrans przed końcem meczu. Zawodnicy Lechii Gdańsk domagali się podyktowania rzutu karnego po zagraniu ręką przez Williama Remy'ego. Ostatecznie skończyło się na żółtej kartce dla obrońcy ekipy z Trójmiasta Błażeja Augustyna, który zdecydowanie protestował przeciwko decyzji sędziego głównego.

Jeszcze pod koniec spotkania Lechia musiała sobie radzić w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą kartkę otrzymał Augustyn, który faulował Carlitosa. Podopieczni Piotra Stokowca przegrali 1:3 i stracili pierwsze miejsce w tabeli.Legia Warszawa wróciła na fotel lidera Ekstraklasy i teraz obrońcy tytułu są coraz bliżej mistrzostwa Polski.

Po meczu nie obyło się bez mocnych wypowiedzi ze strony piłkarzy Lechii. Swojego niezadowolenia nie krył bramkarz drużyny z Trójmiasta Dusan Kuciak.

- To była dzisiaj kradzież - powiedział krótko golkiper "Biało-zielonych".

Źródło: YouTube/AudioGol

W zupełnie innych nastrojach wracali do Warszawy zawodnicy Legii.

- W idealnym świecie byłoby dobrze, gdyby Legia od razu narzucała swój styl, szybko strzelała gole i wygrywała. Cieszę się jednak, że potrafimy wrócić do gry, choć przegrywamy i jesteśmy w stanie odwrócić losy spotkania ciesząc się z kompletu punktów (...) Druga połowa była pod nasze dyktando. Graliśmy dużo lepiej, dlatego nie do końca chcieliśmy to burzyć. Myślę, że jesteśmy w dobrej sytuacji po tym meczu. Z drugiej strony zdajemy sobie sprawę, jakie spotkanie czeka nas w kolejną sobotę. Pozostały cztery arcyważne mecze do końca, musimy się na to przygotować - powiedział trener "Wojskowych" Marek Saganowski, który zastąpił na ławce Aleksandara Vukovicia.

Źródło: YouTube/Legia Warszawa