PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 22.07.2019

Historyczne zwycięstwo Pogoni w Warszawie. "Portowcy" czekali na to 36 lat

Pogoń Szczecin koncertowo rozpoczęła sezon piłkarskiej Ekstraklasy. W Warszawie "Portowcy" pokonali Legię 1:2 (0:) i była to ich pierwsza wyjazdowa wygrana z "Wojskowymi" od sezonu 1982/1983.
  • Bramki dla Pogonii Szczecin zdobyli Adam Buksa i Zvonimir Kozulj
  • W następnej kolejce Ekstraklasy podopieczni Kosty Runjaica zagrają u siebie z Arką Gdynia

Kibice ze Szczecina mieli powody do radości. Ich zespół po raz pierwszy od... 36 lat pokonał na Łazienkowskiej warszawską Legię. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem zdecydowanym faworytem meczu byli podopieczni Aleksandara Vukovicia, tym bardziej że wicemistrz Polski zaliczył wcześniej dwa mocno przeciętne spotkania w I rundzie eliminacji Ligi Europy. Ostatecznie udało się Legii pokonać gibraltarski zespół Europa FC i awansować do kolejnej fazy.

Tym razem kibice na Łazienkowskiej czekali na dobry start sezonu Ekstraklasy w wykonaniu "Wojskowych". Po pierwszej połowie obie ekipy schodziły na przerwę przy bezbramkowym remisie. Druga odsłona meczu rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy, którzy w 58. minucie wyszli na prowadzenie dzięki trafieniu Sandro Kulenovicia.

Radość piłkarzy Legii nie trwała długo. Trzy minuty później wyrównał Adam Buksa, z kolei na chwilę przed końcem spotkania trzy punkty "Portowcom" zapewnił Zvonimir Kozulj. Była to pierwsza wyjazdowa wygrana Pogoni Szczecin z Legią Warszawa od sezonu 1982/1983.