PolskieRadio 24
Jakub Pogorzelski 14.08.2019

Liga Europy: Legia wreszcie skuteczna. Pewna wygrana wicemistrzów Polski

Wicemistrzowie Polski są ostatnią polską drużyną, która reprezentuje Ekstraklasę w europejskich pucharach. W środowe popołudnie podopieczni Aleksandara Vukovicia wygrali na wyjeździe z Atromitosem Ateny 2:0 (1:0) po bramkach Pawła Stolarskiego i Waleriana Gwilii.
  • Marcin Żewłakow wskazuje na potencjał pomocników Legii (IAR)
  • Żewłakow wskazuje, że Legia kontrolowała mecz (IAR)

Legia Warszawa wreszcie zagrała na miarę oczekiwań fanów i pewnie wygrała rewanżowy mecz z greckim Atromitosem Ateny. Legioniści wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie, gdy precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się prawy obrońca, Paweł Stolarski.

Pozwoliło to legionistom kontrolować sytuację na boisku, co potwierdzili kolejnymi szansami, marnowanymi głównie przez Sandro Kulenovicia. Piłkarze Vukovicia przypieczętowali awans golem Gruzina Waleriana Gwilii, który świetnie złożył się do strzału po dośrodkowaniu Vesovicia.

Gracze Atromitosu nie pokazali wystarczających umiejętności, aby uznać ich za zespół, który jest w stanie odwrócić losy meczu.

Spotkania 4. rundy eliminacji LE odbędą się 22 i 29 sierpnia. Wicemistrz Polski będzie gospodarzem pierwszego meczu.

Atromitos Ateny - Legia Warszawa 0:2 (0:1).

Bramki: Paweł Stolarski (29), Walerian Gwilia (51).

Żółte kartki: Atromitos - Spiros Risvanis, Alexandros Katranis; Legia - Luis Rocha.

Sędzia: Bas Nijhuis (Holandia).

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Legia.

Atromitos: Balazs Megyeri - Spyridion Natsos, Spyros Risvanis, Dimitris Goutas, Alexandros Katranis - Farley Rosa, Tal Kahila (58. Roland Ugrai), Madson (69. Javier Umbides), Charis Charisis, Giorgos Manoussos - Apostolos Vellios (83. Clarck Nsikulu).

Legia: Radosław Majecki - Paweł Stolarski, Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Luis Rocha (62. Mateusz Wieteska) - Andre Martins, Cafu - Marko Vesovic (68. Dominik Nagy), Walerian Gwilia, Luquinhas (77. Carlitos) - Sandro Kulenovic.

***

Zapis relacji na żywo:

90 + 4 min. - Koniec meczu, Legia gra dalej i czeka na zwycięzcę dwumeczu Midtjylland - Rangers FC.

90 +3 min. - Znakomita interwencja Majeckiego! Młody bramkarz popisał się świetnym refleksem po sytuacyjnym uderzeniu Risvanisa.

90 min. - Sędzia doliczył cztery minuty.

89 min. - Po zagraniu Gwilii ze skrzydła, nad bramką strzelił Nagy.

85 min. - Swoją szansę miał Carlitos, jednak piłka po rykoszecie trafia w boczną siatkę.

80 min. - Katranis sfaulował wślizgiem Kulenovicia. Rzut wolny dla Legii, Nagy uderzył za słabo.

77 min. - Wchodzi na boisko Carlitos i zastępuje Luquinhasa.

74 min. - Skladna akcja gospodarzy zakończona celnym uderzeniem z dystansu Umbidesa.

69 min. - Umbides zmienia Madsona, to z kolei roszada w składzie Atromitosu.

68 min. - Schodzi autor asysty, Vesović. W jego miejsce Dominik Nagy.

62 min. - Dobry kontratak Legii, po podaniu Kulenovicia uderzył Gwilia, jednak za słabo aby pokonać bramkarza.

61 min. - Zmiana w Legii. Mateusz Wieteska zmienia Luisa Rochę.

57 min - Ugrai za Khilę, pierwsza zmiana w Atromitosie.

56 min. - Gospodarze starają się atakować, jednak mają mało do zaoferowania z piłką przy nodze.

51 min. - DRUGI GOL DLA LEGII! Po dośrodkowaniu Vesovicia z sytuacyjnej piłki uderzył Gwilia. Awans coraz bliżej!

49 min. - Kulenović miał kilka możliwości rozegrania akcji, jednak zdecydował się na uderzenie, które zagrał prosto w ręce bramkarza.

46 min. - Piłkarze wrócili na boisko.

45 + 3 min. - Koniec pierwszej połowy. Z perspektywy Legii wynik bardzo dobry, w grze również widać postęp.

45 min. - Stuprocentową okazję mieli Grecy! Po zagraniu do Velliosa i zagraniu Greka, Paweł Stolarski wślizgiem wybija piłkę zmierzającą do bramki. Dużo szczęścia po stronie gości.

43 min. - Odważnie ruszył Vesović, zatrzymany faulem. Żółta kartka dla Risvanisa.

41 min. - Kulenović z dystansu, niecelnie.

39 min. - Indywidualnie ruszył Farley, minął kilku rywali po czym podał do Manousosa. Strzał Greka po rykoszecie nieznacznie mija poprzeczkę.

37 min. - Ciekawe, kombinacyjne rozegranie Rochy z Luquinhasem, zakończone niecelnym dośrodkowaniem tego pierwszego.

34 min. - Katranis uderzył ze skraju pola karnego, jednak Majecki odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.

32 min. - Swoją szansę miał Kulenović, jednak piłka ląduje obok bramki.

29 min. - GOL DLA LEGII! Znakomicie uderzył zza pola karnego Stolarski, Legia wreszcie strzela bramkę!

26 min. - Legia traci piłkę, żółta kartka dla Rochy za nieprzepisowe powstrzymanie kontrataku.

19 min. - Kolejna szansa dla Atromitosu! Tym razem uderzał głową Khila.

17 min. - Poprzeczka ratuje Majeckiego! Uderzenie z wysokości pola karnego zaskoczyło bramkarza Legii.

14 min. - Piłkarze Atromitosu sprawiają lepsze wrażenie niż podczas gry w Warszawie.

11 min. - Dobra sytuacja dla gospodarzy po dośrodkowaniu, jednak Vellios nie zdołał uderzyć głową.

9 min. - Luis Rocha niecelnie uderzył z dystansu. Od bramki wznowi Megyeri.

6 min. - Świetne zagranie z głębi pola do Luquinhasa, jednak ten źle przyjmuje piłkę w polu karnym. Legia zaczęła odważnie.

3 min. - Próbował urwać się obrońcom Kulenović, jednak bezskutecznie.