PolskieRadio 24
Jakub Pogorzelski 18.09.2019

Legia wciąż bezbarwna, lider zostaje w Szczecinie. Błąd Majeckiego na wagę zwycięstwa

Legia Warszawa w drugim kolejnym meczu nie potrafiła zdobyć bramki, dzięki czemu Wisła Płock wygrała w środę zaległy mecz z podopiecznymi Aleksandara Vukovicia 1:0 po bramce Grzegorza Kuświka. Wicemistrzowie Polski tracą już do lidera, Pogoni Szczecin, trzy punkty.
  • Radosław Sobolewski pogratulował swoim piłkarzom (IAR)
  • Aleksandar Vukovic: mieliśmy klarowne sytuacje (IAR)

Pierwsze pół godziny nie przyniosło wielkich emocji. Od początku meczu zaatakowali goście i już w pierwszej minucie okazję miał Luquinhas, jednak Dahne wyłuskał mu piłkę spod nóg. Kilka minut później niecelnie uderzył głową Niezgoda.

W 39. minucie padła pierwsza bramka. Mocno podkręconą piłkę zagraną z rzutu wolnego przez Dominika Furmana odbił przed siebie Majecki, czym umożliwił celne dobicie strzału Grzegorzowi Kuświkowi. Był to pierwszy poważny błąd bramkarza Legii w tym sezonie.

Niezadowolony z gry swojego zespołu trener Vuković dokonał w przerwie dwóch zmian. Na boisku pojawili się Arvydas Novikovas i Dominik Nagy w miejsce Cafu i Luquinhasa. Zmiana stron nie przyniosła korekty obrazu gry, jedną z niewielu okazji znów po strzale głową miał Niezgoda, a w 67. minucie z wystawionej na skraj pola karnego piłki nie zrobił użytku Antolić.

Trzy minuty później obrońca Wisły Płock Jakub Rzeźniczak sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Niezgodę i choć na trybunach obawiano się, że skończy się to wykluczeniem faulującego z boiska, sędzia pokazał jedynie żółtą kartkę.

Legii nie pomógł trzeci zmiennik, były napastnik gospodarzy Jose Kante. W doliczonym czasie gry z kilku metrów przestrzelił też Novikovas, dzięki czemu Wisła Płock utrzymała korzystny wynik i wygrała trzeci z czterech ostatnich ligowych spotkań.

Wisła Płock - Legia Warszawa 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Grzegorz Kuświk (40).

Żółta kartka - Wisła Płock: Mateusz Szwoch, Jakub Rzeźniczak, Giorgi Merebaszwili, Piotr Tomasik. Legia Warszawa: Artur Jędrzejczyk.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów 7 419.

Wisła Płock: Thomas Daehne - Cezary Stefańczyk, Jakub Rzeźniczak, Alan Uryga, Damian Michalski - Damian Rasak, Dominik Furman, Suad Sahiti (76. Giorgi Merebaszwili), Mateusz Szwoch (81. Maciej Ambrosiewicz) - Angel Garcia Cabezali (86. Piotr Tomasik), Grzegorz Kuświk.

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Paweł Stolarski, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha - Cafu (46. Arvydas Novikovas), Domagoj Antolic (71. Jose Kante), Andre Martins, Walerian Gwilia - Luquinhas (46. Dominik Nagy), Jarosław Niezgoda.

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
1. Pogoń Szczecin 8 5 2 1 9-4 17 +5
2. Cracovia Kraków 8 5 1 2 14-8 16 +6