PolskieRadio 24
Jakub Pogorzelski 03.11.2019

Ekstraklasa: Niezgoda bohaterem. Legia nie przestaje wygrywać

W ostatnim niedzielnym meczu 14. kolejki polskiej Ekstraklasy nie doszło do niespodzianki. Legia Warszawa wygrała 1:0 z Arką Gdynia, która przez większość spotkania grała w osłabieniu.
  • Arka zostaje na ostatnim miejscu w tabeli
  • Legia wygrała 3. mecz z rzędu

Kontrowersje...

Zgodnie z przewidywaniami, inicjatywę od startu przejęła Legia. Ze skraju pola karnego próbowali Luquinhas i Kante, jednak pewnie radził sobie Pavels Steinbors. W kolejnych minutach groźnie dogrywał ze stałych fragmentów gry, jednak łotewski bramkarz szczególnie spektakularną interwencją popisał się w 26. minucie, gdy obronił strzał Jędrzejczyka z bliskiej odległości.

Chwilę później sytuacja Arki skomplikowała się jeszcze bardziej. Za nadepnięcie Martinsa czerwoną kartkę obejrzał Nando i gospodarze przez resztę meczu musieli grać w osłabieniu. Gol dla Legii wydawał się kwestią czasu, kolejne szanse mieli Wszołek i Kante, lecz i Arkowcy potrafili się „odgryźć” – groźnie strzelał Shkirtladze, za ciągnięcie w polu karnym Vejinovicia powinien też zostać podyktowany rzut karny.

... rozstrzygnięcie

W drugiej połowie Arka wydawała się być bardzo dobrze zorganizowana, a Legia miała problem ze stwarzaniem sobie okazji. Dobrą szansę zmarnował Luquinhas, jednak w momencie podania był na spalonym. W 65. minucie Novikovas oddał świetny strzał z dystansu, który trafił w poprzeczkę.

Gdy zaczęło brakować czasu, do akcji wkroczył rezerwowy Jarosław Niezgoda. Dżoker w talii trenera Vukovicia znakomicie znalazł się w polu karnym i podciął piłkę nad Steinborsem, co dało Legii zasłużone prowadzenie. Arka walczyła do końca, w linii ataku znalazł się stoper Maghoma, jednak kluczową sytuację zmarnował Maciej Jankowski.

Legia wygrała trzeci mecz z rzędu i przynajmniej do poniedziałku została liderem Ekstraklasy.

Arka Gdynia - Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Jarosław Niezgoda (78).

Żółta kartka - Arka Gdynia: Maciej Jankowski, Damian Zbozień, Marko Vejinovic. Legia Warszawa: Paweł Wszołek, Jose Kante. Czerwona kartka - Arka Gdynia: Nando Garcia (31-faul).

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin). Widzów 7 416.

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Christian Maghoma, Adam Marciniak, Jakub Wawszczyk - Nando Garcia, Adam Danch, Marko Vejinovic, Michał Nalepa (80. Marcus Vinicius), Maciej Jankowski - Dawit Szirtładze (72. Rafał Siemaszko).

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk (68. Marko Vesovic), Mateusz Wieteska, Luis Rocha - Paweł Wszołek (61. Jarosław Niezgoda), Andre Martins, Domagoj Antolic, Luquinhas, Arvydas Novikovas - Jose Kante (81. Walerian Gwilia).

Wyniki meczów 14. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2019-11-02:
Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:1 (1:0)
Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)
Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

2019-11-03:
Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 2:0 (0:0)
Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1:1 (0:0)

Pozostałe mecze kolejki
2019-11-04:
Śląsk Wrocław - Wisła Płock (18.00)
Raków Częstochowa - Wisła Kraków (20.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Arka Gdynia 14 2 4 8 11-23 10 -12
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze