PolskieRadio 24
Jakub Pogorzelski 30.05.2020

Bundesliga: Bayern na piątkę. Robert Lewandowski zaszalał

Bayern Monachium po powrocie Bundesligi kontynuuje znakomitą passę, zwyciężając w czwartym kolejnym meczu. Bawarczycy rozbili w sobotę Fortunę Dusseldorf aż 5:0. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski.
  • Z dobrej serii naszych napastników cieszy się Piotr Czachowski, były reprezentant Polski (IAR)

Już w drugiej minucie Polakowi po podaniu Daviesa niewiele zabrakło do zdobycia goli. Lewandowski nie sięgnął piłki, a Kanadyjczyk w tej akcji znajdował się na spalonym. Pod koniec pierwszego kwadransa padł pierwszy gol. Serge Gnabry dograł w polu karnym w stronę Benjamina Pavarda, a po strzale Francuza piłkę do własnej bramki skierował Mathias Joergensen.

Bundesliga: Hertha - Augsburg. Piątek znowu strzela. Polak przypieczętował wygraną

Po upływie czternastu minut mistrz świata z 2018 roku sam wpisał się na listę strzelców. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kimmicha, Pavard wyskoczył najwyżej w polu karnym i celnym strzałem głową podwoił prowadzenie Bayernu.

Bawarczycy kontrolowali mecz, choć goście starali się konstruować akcje na ich połowie. To jednak na niewiele się zdało, gdyż jeszcze przed przerwą padł trzeci gol, tym razem zdobyty przez Roberta Lewandowskiego. Polak nadał tempo akcji znakomitym odegraniem do Kimmicha, ten w sytuacji strzeleckiej zagrał do środka, manewr powtórzył Muller, a "Lewy" skierował piłkę do pustej bramki.

O krok od mistrzostwa

Zmiana stron nie przyniosła innego obrazu gry. Bayern wciąż dążył do zdobycia kolejnej bramki, aktywni byli skrzydłowi Coman i Gnabry, ale to Lewandowski wpisał się po raz drugi na listę strzelców. Polak uderzeniem "krzyżakiem" wykończył podanie Gnabriego, zdobywając 29. bramkę w tym sezonie Bundesligi.

Bayernowi wciąż było mało i dwie minuty później bramkę na 5:0 zdobył Alphonso Davies, który przejął piłkę w polu karnym rywali i pokonał Kastenmeiera. Mistrzowie Niemiec stwarzali sobie kolejne okazje, czarując kibiców przed telewizorami kolejnymi akcjami. Różnica klas między zespołami była aż nadto widoczna.

Podopieczni Hansiego Flicka wygrali po raz 21. w sezonie i są coraz bliżej obrony tytułu. Druga w tabeli Borussia Dortmund traci do nich dziesięć punktów - w niedzielę postara się zmniejszyć stratę w wyjazdowym starciu z Paderborn.