PolskieRadio 24
Paweł Majewski 27.10.2020

Liga Mistrzów: Real uciekł spod topora. Borussia nie utrzymała dwubramkowej przewagi

Piłkarze Realu Madryt byli o krok od drugiej porażki w drugim meczu Ligi Mistrzów. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a zremisowali na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 2:2, mimo że jeszcze w 87. minucie przegrywali dwoma golami.

"Królewscy" źle zaczęli sezon w Lidze Mistrzów. Zespół ze stolicy Hiszpanii niespodziewanie przegrał u siebie 2:3 ze zdziesiątkowanym koronawirusem Szachtarem Donieck. Madrytczycy poprawili humory sobie i kibicom w sobotę, kiedy w ligowym klasyku pokonali na wyjeździe FC Barcelonę 3:1. Wygrana w Katalonii nie była jednak zwiastunem równie dobrej gry w Europie.

Konkretne "Źrebaki"

Mistrzowie Hiszpanii od początku przeważali, ale nie tworzyli zbyt wielu świetnych okazji do zdobycia gola. W siódmej minucie z dystansu niecelnie kopnął Casemiro. Dziesięć minut później w bramkę nie trafił Karim Benzema. W 21. minucie niecelnie główkował natomiast Sergio Ramos.

LM: Lokomotiw - Bayern. Ciężka przeprawa Bayernu, Lewandowski bez bramki

Blisko pokonania Yana Sommera był Benzema. Francuz w 29. minucie ładnie uderzył, jednak szwajcarski golkiper "Źrebaków" zdołał odbić piłkę. Dwie minuty później zdecydowanie za wysoko kopnął Marco Asensio.

Gospodarze nie błyszczeli, ale byli skuteczni. W 33. minucie podopieczni Marco Rose niespodziewanie objęli prowadzenie. Znakomitą akcję przeprowadzili dwaj Francuzi. Alassane Plea, ośmieszając przy okazji Raphaela Varane'a, świetnie podał wzdłuż bramki do Marcusa Thurama, a ten nie zmarnował okazji.

Thibaut Courtois musiał wyciągać piłkę z siatki.

Goście po straconej bramce wcale nie prezentowali się dużo lepiej. Do przerwy stworzyli sobie właściwie jedną okazję do wyrównania. W 38. minucie Sommer poradził sobie jednak z mocnym strzałem Asensio.

Ostatecznie po pierwszej połowie prowadził czwarty zespół poprzedniego sezonu Bundesligi.

Real był na deskach

"Królewscy" byli o krok od wyrównania w 46. minucie. W poprzeczkę trafił jednak Asensio. Gdy wydawało się, że gol wyrównujący jest kwestią czasu, to "Źrebaki" po raz drugi znalazły drogę do siatki rywali.

Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Thuram, który z bliska pokonał Courtois.

Wydawało się, że "Los Blancos" znaleźli się na deskach.

Borussia przejmowała natomiast inicjatywę. W 61. minucie Courtois obronił strzał Plei, a cztery minuty później minimalnie niecelnie uderzył Lars Stindl.

Ataki Realu długo nie były tak groźne. W 70. minucie Sommer bez kłopotu obronił strzał Asensio. "Królewscy" atakowali pozycyjnie, a gospodarze skupili się na defensywie. Boisko opuścił też Thuram i, jak się okazało, Borussia nie mogła świętować trzech punktów. Tym bardziej że goście marnowali dobre okazje, jak w 74. minucie, gdy niecelnie uderzył Eden Hazard.

Wielkie przebudzenie

Do 87. minuty gospodarze prowadzili i wydawało się, że nieco ospały Real nie zdoła im zagrozić. Niespodziewanie bohaterem końcówki okazał się jednak defensywny pomocnik "Królewskich" Casemiro.

Najpierw błąd popełnił Sommer, który nie wyszedł do dośrodkowania. Piłkę niemal z linii boiska głową odegrał Casemiro, a przed bramką dopadł do niej Benzema, który zdobył gola kontaktowego. Jak się okazało, nie było to ostatnie słowo "Królewskich".

Izraelski arbiter Orel Grinfeld doliczył do drugiej połowy cztery minuty. W trzeciej z nich Real zdołał wyrównać. Tym razem Casemiro wcielił się w rolę strzelca po asyście Ramosa.

Podopieczni Zinedine'a Zidane'a zdołali wyrównać, chociaż ze swojej sytuacji w grupie B na pewno nie mogą być zadowoleni. Mają jeden punkt po dwóch kolejkach i zajmują ostatnie miejsce.

Wyniki 2. kolejki i tabele piłkarskiej Ligi Mistrzów:

00:55 Adam dąbrowski.mp3 Angielskie drużyny wygrały swoje wtorkowe mecze w 2. kolejce piłkarskiej Ligi Mistrzów. W grupie C Manchester City wygrał na wyjeździe z Olympique Marsylia 3:0, a w grupie D Liverpool pokonał u siebie FC Midtjylland 2:0. Z Londynu - Adam Dąbrowski (IAR)