PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 28.10.2020

Liga Mistrzów: Juventus - Barcelona. Szczęsny nie zatrzymał Messiego. "Duma Katalonii" zwycięska w Turynie

W hicie 2. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021 Juventus Turyn z bramkarzem Wojciechem Szczęsnym przegrał u siebie z FC Barceloną 0:2 w meczu grupy G.
  • Morata trzykrotnie umieścił piłkę w siatce, ale sędzia nie uznał goli
  • Liderem grupy G została Barcelona
  • Tytułu broni Bayern Monachium
Koronawirus: mecze niemieckiej Bundesligi bez kibiców, ograniczenia w sporcie amatorskim

Od ataków zaczęła drużyna FC Barcelony. Już na samym początku podopieczni trenera Koemana mogli wyjść na prowadzenie. Pierwszy raz Juventus od straty bramki uratowali obrońcy, którzy w ostatniej chwili zablokowali Messiego. Zaledwie kilka sekund później po strzale Pjanicia gospodarzy od straty gola uratował Szczęsny. Poprawił jeszcze Griezmann, ale piłka trafiła w słupek.

W 14. minucie bardzo dobrze pod bramką Juventusu zachował się Dembele, który efektownym strzałem nie dał żadnych szans Szczęsnemu i po kwadransie gry „Blaugrana” prowadziła w Turynie 1:0.

Morata w odpowiedzi trafia do siatki Barcelony po dobitce. Sędzia przy wsparciu VAR-u dopatrzył się zagrania ręką i na tablicy wciąż było 0:1 dla gości.

Juventus nie miał szczęścia. W 30. minucie ponownie Morata umieścił futbolówkę w siatce Barcelony, ale i tym razem gol nieuznany. Zawodnik Juventusu był na spalonym.

Jeszcze przed przerwą piłkarze Barcelony mogli podwyższyć wynik. Z bliskiej odległości Messi mógł pokonać Szczęsnego, ale podawał do Dembele, a ten przegrał pojedynek z polskim bramkarzem.

Po zmianie stron goście nieco zmniejszyli tempo. Podopieczni trenera Pirlo coraz częściej stwarzali sobie sytuacje pod bramką Neto. W 56. minucie Morata po raz trzeci umieścił piłkę w siatce Barcelony. W akcji kolejny raz pojawił się VAR i po dłuższej weryfikacji gol nie został uznany. Hiszpan był na pozycji spalonej.

Liga Mistrzów: hit Juventus - Barcelona bez gwiazdy. Ronaldo cały czas zakażony koronawirusem

Odpowiedzieć próbował Messi. Argentyńczyk uderzył z pierwszej piłki, ale ta na milimetry minęła słupek gospodarzy. Chwilę później kapitan „Blaugrany” zagrywał do Griezmann, a Francuz nie wykorzystał świetnej okazji, by przybliżyć Barcelonę do wygranej w Turynie.

Pod koniec spotkania drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Demiral. Juventus w końcówce meczu musiał sobie radzić w dziesiątkę.

W doliczonym czasie gry wynik spotkania z rzutu karnego ustalił Messi, który pewnie wykonał jedenastkę.

00:13 Jerzy Engel o meczu Juventus Barcelona w LM.mp3 Były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Engel nie jest zaskoczony porażką Juventusu z Barceloną (IAR)

01:42 Piotr Kowalczuk o występach włoskich drużyn w Lidze Mistrzów.mp3 Piotr Kowalczuk o występach włoskich drużyn w Lidze Mistrzów (IAR)

Po przegranej Juventus zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy G z dorobkiem trzech punktów. Liderem jest FC Barcelona z kompletem "oczek". W drugim spotkaniu tej samej grupy Dynamo Kijów zremisowało na wyjeździe z Ferencvarosi TC Budapeszt 2:2.

We wcześniejszych spotkaniach Ligi Mistrzów, które rozpoczęły się o godz. 18.55 Istanbul Basaksehir przegrał u siebie z Paris Saint-Germain 0:2 w meczu grupy H. W innym meczu Chelsea pokonała na wyjeździe Krasnodar 4:0.

Ferencvaros zremisował z Dynamem Kijów 2:2 (0:2). Całe spotkanie w zespole gości rozegrał Tomasz Kędziora.

00:22 Engel o Kędziorze.mp3 Jerzy Engel chwali obrońcę reprezentacji Polski Tomasza Kędziorę za występ w meczu. Ferencvaros z Dynamem Kijów (IAR)

Angielskie kluby w środowych meczach Ligi Mistrzów zdobyły w sumie dziewięć bramek. Nie straciły żadnej. Manchester United pokonał u siebie RB Lipsk 5:0., a 3 gole zdobył Marcus Rashford, który wszedł na boisko w 63. minucie. Chelsea natomiast nie dała na wyjeździe żadnych szans Krasnodarowi.

00:59 Adam Dąbrowski o występach angielskich drużyn w LM.mp3 Adam Dąbrowski o występach angielskich drużyn w Lidze Mistrzów (IAR)