PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 16.02.2021

Premier League: media pod wrażeniem Łukasza Fabiańskiego. Klub Polaka wyprzedził Liverpool

W poniedziałkowym meczu Premier League West Ham United pokonał 3:0 ekipę Sheffield United i awansował na 5. miejsce w tabeli Premier League. Golkiper "Młotów" Łukasz Fabiański zebrał wiele komplementów za występ przeciwko "The Blades".

Łukasz Fabiański zanotował ósme czyste konto w bieżącym sezonie Premier League. Dodatkowo mecz z Sheffield był drugim z rzędu występem "na zero" Polaka. W poniedziałkowym spotkaniu 35-letni bramkarz zaliczył dwie efektowne interwencje, które ustrzegły "Młoty" przed utratą gola: w 36. minucie odbił groźny strzał Bena Osborna, natomiast w drugiej połowie instynktownie odbił główkę Davida McGoldricka.

Dobra postawa Polaka nie uszła uwadze brytyjskich mediów. Portal Football.London ocenił Fabiańskiego na "8" w 10-stopniowej skali. "Kolejny znakomity występ Polaka" - czytamy. Podobną notę bramkarzowi West Hamu wystawił serwis East London Advertiser.  Jeszcze bardziej docenili go dziennikarze stadnard.co.uk, którzy dali mu dziewiątkę.

Jednego mankamentu w grze Fabiańskiego dopatrzył się z kolei portal 90min.com, który przyznał mu notę 6/10. "Nieprzyjemny moment na początku gry po błędnej ocenie lotu piłki po prostym podaniu Craiga Dawsona. Nadrobił za to genialnym refleksem w obronie, uniemożliwiając McGoldrickowi strzelenie gola" - piszą w uzasadnieniu dziennikarze.

Fabiański ma na koncie 8 czystych kont w tym sezonie Premier League. Lepsi są jedynie Ederson (14) z Manchesteru City, Emiliano Martínez (Aston Villa - 12), Edouard Mendy (Chelsea - 10) i Kasper Schmeichel (Leicester City - 9).

Na 14 kolejek przed końcem sezonu w Premier League West Ham zajmuje 4. miejsce w tabeli. Wspomniana lokata zapewnia kwalifikację do Ligi Europy. "Młoty" mają 2 punkty przewagi nad zeszłorocznym mistrzem Anglii Liverpoolem, który jest 6.