PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 06.03.2021

Premier League: Southampton kończy fatalną passę. Ważna wygrana ekipy Bednarka

Southampton, z Janem Bednarkiem w składzie, wygrało z Sheffield United i przerwało koszmarną serię ośmiu spotkań bez wygranej. "Święci" dzięki zwycięstwu oddalili się od strefy spadkowej.

Piłkarze Southampton udanie rozpoczęli sezon, długo utrzymywali się w czołówce ligowej tabeli i zbierali świetne recenzje za swoją grę. W styczniu jednak rozpoczął się kryzys, który spowodował, że zespół zaczął osuwać się w dół tabeli.

Na początku lutego zespół, w którym etatowym stoperem jest Jan Bednarek, przegrał z Manchesterem United 0:9, jednak nawet ten kubeł zimnej wody nie przyniósł poprawy wyników. Ze wszystkich ligowych spotkań w tym roku zespół zaliczył jedynie jedną wygraną i jeden remis.

Sobotnie spotkanie z zamykającym tabelę Sheffield United okazało się idealną okazją, by oddalić perspektywę walki o utrzymanie. W 32. minucie gola z rzutu karnego zdobył Ward-Prowse, w drugiej połowie wynik podwyższył Che Adams. Był to ostatni gol w tym meczu.

Jan Bednarek rozegrał całe spotkanie i po raz pierwszy od początku stycznia pomógł swoim kolegom w zachowaniu czystego konta w Premier League. "Święci" z 33 punktami na koncie zajmują obecnie 14. pozycję w stawce i przynajmniej na tę chwilę widmo degradacji zostało odsunięte.