PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 12.03.2021

El. MŚ 2022: Paulo Sousa będzie miał problem? Obrońca opuścił boisko z kontuzją

Arkadiusz Reca nie dokończył spotkania z Lazio - w drugiej połowie lewy obrońca Crotone opuścił boisko z powodu kontuzji i niewykluczone, że opuści najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski.

W piątek Crotone mierzyło się na wyjeździe z Lazio. Zamykający tabelę Serie A zespół przegrał 3:2, a o wyniku spotkania zadecydował gol Felipe Caicedo z 84. minuty.

Rozgrywający niezłe spotkanie Reca niestety musiał przedwcześnie opuścić murawę. W 65. minucie obrońca został zmieniony, a powodem był uraz lewej nogi. W sobotę zawodnik ma przejść badania, które określą, jak poważna jest kontuzja i ile potrwa przerwa w grze reprezentanta.

Reca, który występuje w najsłabszym zespole Serie A, jest podstawowym zawodnikiem klubu, rozegrał w tym sezonie 24 spotkania w lidze, zdobył dwa gole i ma na swoim koncie sześć asyst. Po 27 kolejkach jego drużyna zamyka tabelę z 15 punktami.

Lewy defensor znalazł się w gronie piłkarzy, którzy zostali powołani przez Paulo Sousę na marcowe mecze reprezentacji Polski.

Na razie Portugalczyk, który w styczniu zastąpił na stanowisku selekcjonera Jerzego Brzęczka, powołał do kadry 35 zawodników. Ostateczny skład zostanie podany 15 marca przy okazji wideokonferencji prasowej i będzie okrojony o około dziesięć nazwisk.