PolskieRadio24.pl
Jakub Pogorzelski 12.03.2021

Ekstraklasa: Cracovia - Śląsk. Emocje do końca na inaugurację kolejki

W meczu rozpoczynającym 21. kolejkę PKO BP Ekstraklasy, mimo nudnej pierwszej połowy, widzowie byli świadkami walki o zwycięstwo do samego końca. Ostatecznie Cracovia zremisowała u siebie ze Śląskiem Wrocław 1:1.

Pierwszy kwadrans gry upłynął na wzajemnym powstrzymywaniu ofensywnych prób przeciwników. W 16. minucie po sytuacyjnym podaniu bliski oddania strzału z bliskiej odległości był Bartłomiej Pawłowski ze Śląska, lecz świetnie uprzedził go młody bramkarz Niemczycki. Kilka minut później celny strzał z dystansu oddał Robert Pich i zdawało się, że goście są bliżej zdobycia pierwszej bramki.

Ekstraklasa: kłopoty Waldemara Fornalika. Z Lechem nie zagra kluczowy zmiennik

Cracovia odpowiedziała strzałem z dystansu Luisa Rochy, z którym poradził sobie jednak Putnocky. Gdy sędzia odgwizdał koniec pierwszej połowy i zaprosił piłkarzy na przerwę, wszyscy obserwujący spotkanie odetchnęli z ulgą, ponieważ emocji było jak na lekarstwo.

Po zmianie stron zespoły wyszły nieco bardziej ofensywnie nastawione, swoje szanse mieli Exposito ze Śląska i Sergiu Hanca z Cracovii. Po upływie godziny okazało się, że warto było przeczekać tyle w oczekiwaniu na gola. Wprowadzony z ławki rezerwowy napastnik gospodarczy Alvarez zagrał piłkę na skraj pola karnego, skąd fantastycznym uderzeniem popisał się Hanca.

Mimo to, podopieczni Lavicki nie sprawiali wrażenia specjalnie zainteresowanych odrabianiem strat. Cracovia prezentowała większe zaangażowanie, a wrocławianom nie udawało się stwarzać zagrożenia nawet po stałych fragmentach gry, wykonywanych przez Dino Stigleca. Piłkarze "Pasów" w końcowych minutach dążyli do podwyższenia prowadzenia, bliscy dokonania tego byli Rivaldinho i van Amersfoort.

Gdy zdawało się, że Śląsk przegra po raz ósmy na wyjeździe w tym sezonie, padła bramka wyrównująca. Błąd w bocznym sektorze boiska popełnił Sadiković, co wykorzystał duet rezerwowych - Zylla wystawił piłkę Fabianowi Piaseckiemu, a ten skierował piłkę do bramki.

Emocje potrwały do ostatnich sekund, lecz wynik nie uległ zmianie, co należy uznać za sprawiedliwe rozstrzygnięcie.

Cracovia Kraków – Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Sergiu Hanca (61), 1:1 Fabian Piasecki (89).

Żółta kartka – Cracovia Kraków: Matej Rodin, Pelle van Amersfoort, Cornel Rapa. Śląsk Wrocław: Mathieu Scalet.

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa). Mecz bez udziału publiczności.

Cracovia Kraków: Karol Niemczycki – Cornel Rapa, Dawid Szymonowicz, Matej Rodin, Luis Rocha – Sergiu Hanca (79. Sebastian Strózik), Milan Dimun, Pelle van Amersfoort, Jakub Kosecki (69. Marcos Alvarez) – Rivaldinho (79. Michal Siplak), Filip Piszczek (69. Damir Sadiković).

Śląsk Wrocław: Matus Putnocky – Piotr Celeban, Łukasz Bejger, Mark Tamas, Dino Stiglec – Mathieu Scalet, Patryk Janasik (75. Fabian Piasecki) – Lubambo Musonda (76. Waldemar Sobota), Robert Pich (80. Mateusz Praszelik), Bartłomiej Pawłowski (67. Marcel Zylla) – Erik Exposito.