PolskieRadio24.pl
Aneta Hołówek 27.03.2021

WTA Miami: Iga Świątek - Ana Konjuh. Chorwatka doprowadziła Polkę do łez

Rozstawiona z "15" Iga Świątek na trzeciej rundzie zakończyła udział w singlowej rywalizacji w turnieju rangi WTA 1000 na kortach twardych w Miami. Polska tenisistka przegrała z Chorwatką Aną Konjuh 4:6, 6:2, 2:6.
  • 19-letnia Świątek po raz pierwszy w karierze zmierzyła się ze starszą o cztery lata Chorwatką. Konjuh posłała 10 asów, a Polka o połowę mniej, a do tego jeszcze miała aż sześć podwójnych błędów
  • Świątek po raz pierwszy wystąpiła w głównej drabince zawodów w Miami - dwa lata temu nie przeszła kwalifikacji. Teraz nie opuszcza jeszcze miasta na Florydzie. W niedzielę czeka ją występ w 1/8 finału debla. W tej konkurencji partneruje jej mająca na koncie wiele sukcesów w grze podwójnej Amerykanka Bethanie Mattek-Sands

Konjuh zajmuje obecnie 338. miejsce w światowy rankingu, ale pozycja ta nie odzwierciedla jej możliwości. 23-letnia zawodniczka w połowie 2017 roku była 20. rakietą świata, ale potem długo pauzowała z powodu kontuzji i operacji łokcia (ma za sobą m.in półtoraroczną przerwę, która rozpoczęła się w lutym 2019). W Miami potwierdziła już w czwartek, że może być groźna - przekonała się o tym w drugiej rundzie rozstawiona z "18" Amerykanka Madison Keys.

19-letnia Świątek, która zajmuje 16. miejsce na liście WTA, po raz pierwszy w karierze zmierzyła się ze starszą o cztery lata Chorwatką.

Po stojącym na wysokim poziomie spotkaniu, w którym pierwszy set padł łupem Chorwatki, w drugim secie wydawało się, że Polka znalazła rytm i wie, jak należy grać, by pokonać rywalkę. Świątek utrzymywała wysoki poziom, tymczasem Chorwatka zaczęła popełniać błędy. Trzecia partia rozpoczęła się efektownym gemem otwarcia w wykonaniu Świątek i wydawało się, ze jej rywalce trudno będzie wrócić do gry. jaką prezentowała w pierwszej odsłonie meczu. Jednak gem po gemie to rywalka zaczęła znów grać jak z nut, co doprowadziło Igę Świątek to emocjonalnej huśtawki i ostatecznie do porażki.

Polka nie opuszcza jeszcze Miami. W niedzielę czeka ją występ w 1/8 finału debla. W tej konkurencji partneruje jej mająca na koncie wiele sukcesów w grze podwójnej Amerykanka Bethanie Mattek-Sands.