PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 03.04.2021

Bundesliga: Eintracht lepszy od Borussii w "meczu o Ligę Mistrzów". Frankfurtczycy odjeżdżają BVB

Borussia Dortmund przegrała u siebie 1:2 z Eintrachtem Frankfurt w meczu 27. kolejki Bundesligi. O zwycięstwie gości przesądził gol w końcówce, zdobyty przez Andre Silvę. Strata BVB do zajmujących 4. miejsce w niemieckiej ekstraklasie frankfurtczyków wzrosła do 7 punktów.

W pierwszych minutach "optyczną" przewagę wypracowała sobie ekipa Borussii Dortmund. Na prowadzenie wyszła jednak ekipa Eintrachtu Frankfurt - w 12. minucie piłkę w pole karne BVB wstrzelił z lewej flanki Filip Kostić, a akcję "wykończył" Nico Schulz, który skierował futbolówkę do własnej siatki. Marwin Hitz był bezradny wobec "uderzenia" kolegi, który trafił wprost w okienko jego bramki.

W 21. minucie dogodną okazję na wyrównanie zmarnował Erling Haaland - Norweg nie trafił w sytuacji sam na sam z Kevinem Trappem. Po chwili sytuacja się powtórzyła. Eintracht nie dawał jednak za wygraną, umiejętnie wybijając rywali z rytmu i groźnie kontratakując. Pod koniec pierwszej połowy po kolejnym błędzie Schulza Eintracht miał szansę podwyższyć prowadzenie, ale ostatecznie gracze Edina Terzicia zdążyli naprawić swój błąd.

Tuż przed przerwą gracze BVB strzelili gola na 1:1 - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę klatką piersiową do Matsa Hummelsa odegrał Emre Can, a Niemiec wykorzystał okazję.

Po przerwie bramkę dla gości zdobył Stefan Ilsanker, ale trafienie austriackiego pomocnika zostało anulowane po analizie VAR. Ostatecznie jednak to Eintracht sięgnął po 3 punkty - w 87. minucie na wagę zwycięstwa zdobył Andre Silva, dla którego był to 23. gol w 27. występie w tym sezonie.

Przegrana z Eintrachtem spowodowała, że strata BVB do frankfurtczyków w tabeli wzrosła do 7 punktów. Podopieczni trenera Adiego Huettera zajmują 4. lokatę, która gwarantuje udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

W innych rozgrywanych o 15:30 meczach Bundesligi Bayer Leverkusen pokonał 2:1 Schalke Gelsenkirchen, Mainz zremisowało z Arminią Bielefeld 1:1, Augsburg wygrał 2:1 z Hoffenheim, a Wolfsburg pokonał 1:0 FC Koeln.

O godz. 18:30 rozegrany zostanie hit kolejki, czyli spotkanie pomiędzy wiceliderem niemieckiej ekstraklasy RB Lipsk, a prowadzącym w tabeli Bayernem Monachium. Z kolei o 20:30 Borussia Moenchengladbach podejmie Freiburg.