PolskieRadio24.pl
Paweł Majewski 03.06.2021

Roland Garros: polski dzień w Paryżu. Świątek nie dała szans rywalce i dołączyła do Linette

Broniąca tytułu Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju French Open rozgrywanego na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu. Polka pewnie pokonała Szwedkę Rebeccę Peterson 6:1, 6:1. Mecz trwał 61 minut.
  • Wcześniej w trzeciej rundzie zameldowała się Magda Linette
  • Świątek nie miała problemów z pokonaniem niżej notowanej rywalki

W Paryżu jest wysłannik Polskiego Radia Cezary Gurjew. Zapraszamy do śledzenia jego relacji na stronach portalu PolskieRadio24.pl oraz na antenie radiowej Jedynki.

Czwartek na paryskich kortach zaczął się dla polskich kibiców znakomicie. Do trzeciej rundy awansowała Magda Linette, która wyeliminowała liderkę rankingu WTA Ashleigh Barty. Australijka skreczowała przy stanie 6:1, 2:2 dla Polki.

Roland Garros 2021: Magda Linette wykorzystała wielką szansę. "Buduję swoją pewność siebie"

Wieczorem do starszej rodaczki dołączyła Świątek, która bez kłopotu awansowała do trzeciej rundy. W obu setach oddała rywalce tylko po jednym gemie.

Świątek była zdecydowaną faworytką starcia z Peterson. 20-letnia Polka broni tytułu sprzed roku. W pierwszej rundzie pewnie pokonała Słowenkę Kaję Juvan 6:0, 7:5. Przed turniejem w Paryżu, tenisistka z Raszyna wygrała prestiżowy turniej WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie.

Trzyma formę

W meczu ze Szwedką potwierdziła świetną dyspozycję. Już w gemie otwarcia odebrała Peterson podanie. Świątek grała spokojnie, sprawiała wrażenie wyluzowanej i szybko odskoczyła przeciwniczce na trzy gemy.

W czwartym obrończyni tytułu nieco słabiej serwowała, co poskutkowało dwiema szansami Peterson na przełamanie. Szwedka nie wykorzystała jednak break pointów. W końcówce seta notowana na 60. miejscu w rankingu WTA rywalka postawiła Polce nieco trudniejsze warunki, ale pozwoliło jej to tylko na wygranie jednego gema po tym, jak przełamała Świątek w szóstym.

Chwilę później Świątek "odwdzięczyła się" tym samym i pewnie wygrała inauguracyjną odsłonę 6:1.

Pełna kontrola

Druga partia to dalsza dominacja 20-latki z Raszyna. Świątek kontrolowała sytuację i zapisywała na swoje konto kolejne gemy, zarówno przy własnym serwisie, jak i przy podaniu Szwedki.

Peterson znowu stać było tylko na jednego gema - tym razem przy swoim podaniu. Świątek wygrała 6:1, 6:1 i zasłużenie zameldowała się w trzeciej rundzie turnieju.

Pokonanie czwartkowej rywalki zajęło Polce ledwo 61 minut.

O awans do 1/8 finału paryskiej imprezy rozstawiona z "ósemką" Świątek zagra z Estonką Anett Kontaveit (30.), która pewnie pokonała Francuzkę Kristinę Mladenović 6:2, 6:0.

Wyniki czwartkowych meczów 2. rundy kobiet tenisowego turnieju French Open w Paryżu:

Magda Linette (Polska) - Ashleigh Barty (Australia, 1) 6:1, 2:2 i krecz Barty
Iga Świątek (Polska, 8) - Rebecca Peterson (Szwecja) 6:1, 6:1
Ons Jabeur (Tunezja, 25) - Astra Sharma (Australia) 6:2, 6:4
Cori Gauff (USA, 24) - Qiang Wang (Chiny) 6:3, 7:6 (7-1)
Jennifer Brady (USA, 13) - Fiona Ferro (Francja) 6:4, 2:6, 7:5
Sloane Stephens (USA) - Karolina Pliskova (Czechy, 9) 7:5, 6:1
Karolina Muchova (Czechy, 18) - Varvara Lepchenko (USA) 6:3, 6:4
Barbora Krejcíkova (Czechy) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 32) 6:2, 6:3