PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 16.12.2021

Ekstraklasa: Filip Starzyński kontuzjowany. Diagnoza nie napawa optymizmem

Pomocnik Zagłębia Lubin Filip Starzyński nie wystąpił w meczu z Legią Warszawa (0:4). Jak się okazało powodem absencji zawodnika była kontuzja kolana. W związku z urazem 30-letniego gracza czeka kilkutygodniowa przerwa.

Kapitan "Miedziowych" po raz ostatni zagrał w Ekstraklasie z Wisłą Kraków. Pomocnik opuścił plac gry jeszcze w pierwszej połowie spotkania, ale Zagłębie zdołało przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, kończąc mecz z wynikiem 2:1.

Zagłębie długo zwlekało z publikacją komunikatu medycznego na temat swojego kapitana. Dokładne informacje pojawiły się dopiero w środę wieczorem.

"Absencja Filipa Starzyńskiego związana jest z uszkodzeniem II stopnia więzadła pobocznego przyśrodkowego. Przewidywany czas powrotu do zajęć z zespołem to 6-8 tygodni” - czytamy.

Oznacza to, że Starzyński nie wystąpi w spotkaniu z Górnikiem Łęczna, które zaplanowano na 19 grudnia. Popularny "Figo" może również opuścić część okresu przygotowawczego przed rundą wiosenną, którą Zagłębie zainauguruje 5 lutego meczem z Legią Warszawa.

Czterokrotny reprezentant Polski rozegrał w tym sezonie 20 meczów, a jego dorobek to trzy gole i dwie asysty. Przedłużony w styczniu ubiegłego roku kontrakt Starzyńskiego z Zagłębiem obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

"Miedziowi" spisują się w tym sezonie poniżej oczekiwań kibiców i zajmują 13. miejsce w tabeli Ekstraklasy. W ostatnich 5 meczach ekipa z Lubina zdobyła tylko 3 punkty - gorszy bilans ma jedynie zamykająca stawkę Termalica Bruk-Bet Nieciecza.