PolskieRadio24.pl
Jan Kosewski 12.01.2022

Superpuchar Włoch: Inter - Juventus. Efektowny finisz w bitwie o cenne trofeum

Inter Mediolan pokonał Juventus 2:1 w meczu o Superpuchar Włoch. W doliczonym czasie dogrywki Alexis Sanchez strzelił bramkę na wagę zwycięstwa.
  • Superpuchar Włoch odbywa się od 1988 roku. Pierwszym zwycięzcą był AC Milan
  • Inter Mediolan zdobył trofeum po raz szósty
  • Poprzednio triumfował w 1989, 2005, 2006, 2008 i w 2010 roku

Zdecydowanym faworytem finału był Inter, jednak to Juventus rozpoczął strzelanie. W 25. minucie w pole karne dośrodkowywał Alvaro Morata, a Weston McKennie znalazł się w idealnej pozycji i strzałem głową pewnie pokonał Handanovicia.

Niespełna dziesięć minut później w polu karnym "Starej Damy" Mattia de Sciglio faulował Edina Dzeko, a sędzia podyktował "jedenastkę" dla Interu. Do piłki podszedł Lautaro Martinez i pewnie pokonał Mattię Perina, który rzucił się w druga stronę.

W pierwszej części spotkania zespół z Mediolanu wykreował sobie więcej sytuacji, nie przełożyło się to jednak na zwiększenie zdobyczy bramkowej.

Po przerwie "Nerazzurri" przystąpili do ponownych ataków. Juventus także miał swoje okazje, głównie za sprawą zrywów Federico Bernardeschiego. Włoskiemu pomocnikowi zabrakło jednak skuteczności. W bramce "Starej Damy" dobrze radził sobie Mattia Perin. Dubler Wojciecha Szczęsnego bronił strzały kolejno Dumfriesa, Martineza i Perisicia. W przypadku tego pierwszego golkiperowi pomogła poprzeczka.

Końcówka regulaminowego czasu gry przebiegała w znacznie wolniejszym tempie. Żadna z drużyn nie wydawała się zainteresowana podjęciem zbędnego ryzyka.

W ciągu czasie dogrywki wydawać się mogło, że żadna z drużyn nie będzie w stanie wykreować sobie sytuacji, która pozwoliłaby na objęcie prowadzenia. Gdy zawodnicy Juventusu odliczali już ostatnie sekundy do gwizdka, w pole karne wpadł Alexis Sanchez, który pokonał Perrina i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Juventus 1:2 Inter Mediolan