PolskieRadio24.pl
Jan Kosewski 15.03.2022

Liga Mistrzów: Atletico Madryt wygrywa na Old Trafford. Manchester United żegna się z rozgrywkami

Manchester United przegrał z Atletico Madryt 0:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu padł remis 1:1, co oznacza, że "Czerwone Diabły" żegnają się z Ligą Mistrzów.

Pierwsza groźna sytuacja pod bramką Atletico miała miejsce w 13. minucie gry. Bruno Fernandes popisał się precyzyjną centrą w pole karne, a bliski zdobycia bramki był Anthony Elanga, który zdołał oddać strzał. Goście mieli sporo szczęścia, bowiem Jan Oblak zdołał obronić uderzenie… twarzą, od której odbiła się futbolówka.

W 34. Minucie mogło być już 1:0 dla Atletico. Piłkę do pustej bramki wpakował Joao Felix, jednak chwilę wcześniej arbiter dopatrzył się pozycji spalonej u jednego z jego kolegów. Kilka minut później piłka zatrzepotała w siatce „Czerwonych Diabłów” w sposób przepisowy. Do dośrodkowania Antoine’a Griezmanna dopadł Renan Lodi, który precyzyjnym strzałem głową pokonał Davida de Geę.

Gospodarze próbowali wyrównać stan meczu jeszcze przed przerwą. Na bramkę zza linii pola karnego mocno uderzał Bruno Fernandes, jednak dobrą paradą popisał się Jan Oblak. Goście schodzili więc do szatni z zaliczką w postaci jednobramkowego prowadzenia.

Na początku drugiej połowy Manchester United miał dobrą okazję do wyrównania stanu meczu, ponownie za sprawą Bruno Fernandesa. Pomocnik wpadł w pole karne i oddał strzał, który przeleciał minimalnie obok słupka bramki strzeżonej przez Oblaka. Nieco później próbował także Jadon Sancho, jednak futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

W 77. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bardzo groźny strzał głową oddał Raphael Varane, jednak po raz kolejny Jan Oblak popisał się świetną interwencją. Dobijał jeszcze Cristiano Ronaldo, jednak słoweński bramkarz ponownie zatrzymał strzał.

Gospodarze do końca próbowali odwrócić losy meczu, jednak nie byli już w stanie wykreować dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. W rezultacie to podopieczni Diego Simeone dołączają do grona ćwierćfinalistów.