PolskieRadio24.pl
Paweł Majewski 19.04.2022

Premier League: Liverpool rozbił Manchester United. Świetny mecz Salaha

Piłkarze Liverpoolu FC rozbili na własnym boisku Manchester United 4:0 w poniedziałkowym meczu Premier League. Wygrana pozwoliła podopiecznym Jurgena Kloppa objąć prowadzenie w tabeli.

W składzie Manchesteru United nie było Cristiano Ronaldo, który dzień wcześniej przeżył osobistą tragedię. W siódmej minucie fani obu drużyn postanowili wesprzeć "CR7", bijąc brawa na cześć jednego z najlepszych piłkarzy w historii.

Koledzy Portugalczyka byli tylko tłem dla walczących o mistrzostwo Anglii "The Reds".

Jednostronny szlagier na Anfield Road

Poniedziałkowy mecz dwóch najbardziej utytułowanych angielskich klubów był bardzo jednostronny. Obie drużyny zaprezentowały się tak, jak podczas całego sezonu. Liverpool FC udowodnił mistrzowskie aspiracje, a Manchester United znowu zawiódł.

Gospodarze od początku dominowali i szybko wyszli na prowadzenie. W piątej minucie z prawej strony dograł Mohamed Salah, który urwał się defensorom rywali, a Luis Diaz nie miał problemu z wpakowaniem piłki do siatki.

Liverpool FC dominował. Podopieczni Jurgena Kloppa szybko podwyższyli rezultat. W dwudziestej minucie Sadio Mane popisał się znakomitym podaniem do Salaha. Egipcjanin wyprzedził Diogo Dalota i bez problemu pokonał Davida De Geę.

Gospodarze nie zadowalali się dwubramkowym prowadzeniem. W 35. minucie znowu do siatki trafił Diaz, lecz sędzia Martin Atkinson odgwizdał spalonego.

W pierwszej połowie na murawie Anfield Road grała tylko jedna drużyna. Manchester United miał momentami problemy z opuszczeniem własnej połowy.

Wysoka wygrana "The Reds"

Po przerwie gospodarze udowodnili swą wyższość. Początkowo wydawało się, że "Czerwone Diabły" wyglądają nieco lepiej niż w pierwszej połowie.

Podopieczni Ralfa Rangnicka mieli swoje okazje, jak choćby zmarnowana przez Marcusa Rashforda sytuacja sam na sam z bramkarzem Alissonem Beckerem.

Do siatki trafiali jednak tylko gracze z Liverpoolu. W 68. minucie "The Reds" przeprowadzili zabójczą kontrę. Andy Robertson zagrał do Diaza. Kolumbijczyk płasko odegrał w pole karne, gdzie odnalazł się Mane. Senegalski skrzydłowy podwyższył wynik meczu.

To nie było ostatnie słowo podopiecznych Juergena Kloppa.

W 85. minucie piłkę stracił rezerwowy MU Hannibal Mejbri. Robertson świetnie znalazł Salaha, a egipski gwiazdor, prowadzący w klasyfikacji strzelców Premier League, przelobował De Geę z pięciu metrów. Dla Salaha był to już 22. ligowy gol w sezonie.

Liverpool FC liderem Premier League

W doliczonym czasie gry Salah mógł skompletować hat-tricka, lecz zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem. Mimo to, ekipa z Anfield Road może być bardzo zadowolona ze swojego występu.

Liverpool FCdzięki wygranej, został liderem Premier League. "The Reds" wywalczyli 76 punktów i o dwa "oczka" wyprzedzają Manchester City.

"Obywatele" o odzyskanie prowadzenia powalczą już we wtorek w wyjazdowym meczu z Brighton Hove&Albion.