PolskieRadio24.pl
Jan Kosewski 04.05.2022

Liga Mistrzów: Real Madryt - Manchester City. "Królewscy" odwrócili losy meczu i awansowali do finału

Real Madryt pokonał po dogrywce Manchester City 3:1 w rewanżowym półfinale Ligi Mistrzów. Do 90. minuty „Królewscy” przegrywali 0:1, jednak zdołali doprowadzić do dogrywki, a w niej rzut karny na wagę awansu wykorzystał Karim Benzema.

W pierwszej połowie bliżej zdobycia bramki byli podopieczni Pepa Guardioli, którzy oddali cztery strzały w światło bramki Courtois. „Królewscy” także kilkukrotnie wykreowali sobie groźne sytuacje, jednak zawodziła skuteczność.

Pierwsza bramka padła dopiero w 73. Minucie. Ilkay Gundogan uruchomił Bernardo Silvę, który wbiegł w okolice pola karnego i zgrał piłkę do Riyada Mahreza. Ten pewnie i mocno uderzył z pierwszej piłki, pokonując bezradnego Courtois.

Kiedy do końcowego gwizdka Daniele Orsato pozostało już tylko kilka minut, nadzieję „Królewskim” przywrócił Rodrygo. Po składnej akcji Camavinga dośrodkował piłkę do Karima Benzemy, a ten wyłożył futbolówkę Brazylijczykowi, który dopełnił formalności.

Minutę później było już 2:1 dla Realu. Do dośrodkowania Carvajala wyskoczył Rodrygo i strzałem głową pokonał Edersona, wprawiając Santiago Bernabeu w euforię.

Dogrywka nie mogła rozpocząć się lepiej dla gospodarzy. W 94. minucie na murawę w polu karnym padł Benzema, a Orsato bez wahania wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnie zmylił golkipera City, podwyższając prowadzenie „Królewskich”.

Podopieczni Pepa Guardioli nie byli w stanie odpowiedzieć trafieniem, a końcowy gwizdek sędziego potwierdził, że to Real Madryt 28 maja zagra w Paryżu z Liverpoolem.

Real Madryt - Manchester City 3:1 po dogr. (2:1, 0:0)

Bramki: dla Realu - Rodrygo (90, 90+1), Karim Benzema (95-karny); dla Manchesteru City - Riyad Mahrez (73)

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy)

Pierwszy mecz - 3:4. Awans - Real

23:42

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i już teraz zapraszamy na finał Ligi Mistrzów, który odbędzie się 28 maja!

23:40

Niesamowite zwroty akcji zadecydowały o awansie "Królewskich" do finału Champions League. Najpierw nadzieję przywrócił Rodrygo, którego dwa trafienia doprowadziły do dogrywki, a potem Karim Benzema z zimną krwią wykorzystał rzut karny, który ostatecznie zadecydował o awansie.

23:36

KONIEEEEC! REAL W FINALE LIGI MISTRZÓW!

23:35

120'+2' - kibice na Santiago Bernabeu na stojąco odliczają ostatnie sekundy i czekają na gwizdek, który będzie oznaczał awans ich ulubieńców do finału Ligi Mistrzów.

23:33

120' - po akcji Grealisha będzie rzut rożny dla "Obywateli".

Sędzia dolicza 3 minuty!

23:31

118' - City przechodzi z ataku pozycyjnego do prób "na aferę". Bez rezultatu.

23:28

115' - schodzą Miltao i Vinicius. W ich miejsce pojawiają się Vallejo oraz Lucas.

23:26

114' - Miltao ma problem mięśniowy. Prawdopodobnie za chwilę opuści boisko.

23:25

112' - nieudany drybling Sterlinga zakończony stratą.

23:24

111' - Manchester City na połowie rywala. Bernardo Silva faulowany, będzie rzut wolny.

23:21

109' - Eder Miltao leży na murawie po starciu ze Sterlingiem.

23:20

107' - piłkarze Realu dają jasno do zrozumienia, że nigdzie się nie spieszą. Czas działa na ich korzyść.

23:18

Wracamy do gry.

23:16

Przerwa! Manchester City ma już tylko 15 minut na odwrócenie losów meczu.

23:16

105'+2' - Courtois ratuje Real przed utratą bramki!

Sparowaną przez niego piłkę próbował dobijać Fernandinho, jednak nie był w stanie czysto uderzyć.

23:15

105'+1' - oblężenie bramki Realu. Niemal wszyscy zawodnicy "Królewskich" we własnym polu karnym.

23:12

104' - boisko opuszcza Karim Benzema. W jego miejsce Dani Ceballos. "Królewscy" skupiają się na obronie wyniku.

23:09

101' - ostre wejście Sterlinga i żółta kartka.

23:06

98' - zmęczenie daje o sobie znać zawodnikom obu drużyn, jednak to "Obywatele" muszą gonić wynik.

23:03

95' - KARIIIIIM BENZEEEEMAAAA! 3:1 DLA REALU!

Pewnie wykonany karny i to "Królewscy" są bliżej finału!

23:02

94' - Karim Benzema pada na murawę, Daniele Orsato bez wahania wskazuje na "wapno".

23:01

93' - RZUT KARNY DLA REALU!

23:00

92' - znowu groźnie!

Karim Benzema uderza zza pola karnego! Ederson broni z problemami.

22:59

91' - mamy intruza na murawie.

22:58

Wracamy do gry!

22:54

Koniec regulaminowego czasu gry! Czeka nas dogrywka!

22:53

90'+6' - Valverde z żółtą kartką po ostrym faulu.

22:52

90'+4' - to wydaje się nieprawdopodobne, a jednak! Przed nami ostatnie dwie minuty. Jeśli wynik się nie zmieni, czeka nas dogrywka!

22:49

90'+1' - DWA! DWA! DWA! REAL WYCHODZI NA PROWADZENIE!

Carvajal dośrodkowuje, Rodrygo strzela! Brazylijczyk wyrasta na bohatera spotkania!

22:47

90' - REAL WRACA DO GRY! 1:1!

Camavinga do Benzemy, Benzema do Rodrygo i mamy bramkę dla "Królewskich"!

Sędzia dolicza 5 minut!

22:45

87' - i znowu!

Real może mówić o szczęściu. Jack Grealish urwał się obrońcom, minął już Courtois i uderzył, jednak piłkę wybił jeden z obrońców. Po chwili w podobnej sytuacji interweniował już golkiper "Królewskich".

22:43

86' - mogło być 2:0!

Joao Cancelo uderza z okolic 20. metra, jednak świetnie broni Courtois.

22:42

84' - żółta kartka dla Miltao po faulu na Grealishu.

Boisko opuszcza Mahrez, w jego miejsce Fernandinho.

22:40

82' - przed dużą szansą Benzema, jednak jego strzał świetnie obronił Ederson. Francuz był na spalonym.

22:38

81' - Manchester City wciąż na połowie Realu. Można odnieść wrażenie, że to "Obywatele" gonią wynik.

22:36

78' - reaguje także Pep Guardiola. Jack Grealish w miejsce Gabriela Jesusa.

22:34

76' - Carlo Ancelotti reaguje natychmiastowo - na murawie pojawiają się Asensio oraz Camavinga. Schodzą Modrić oraz Casemiro.

22:30

73' - Goooooooool dla Manchesteru City!

Gundogan ze świetnym podaniem do Bernardo Silvy. Portugalczyk wbiega w okolice pola karnego i zagrywa piłkę do Riyada Mahreza, który pewnie pokonuje Courtois.

22:30

72' - mamy potwierdzenie. Zinchenko zmienia Walkera. Murawę opuszcza także De Bruyne - w jego miejsce pojawia się Gundogan.

22:29

72' - Kyle Walker ponownie otrzymuje pomoc medyczną. Zinchenko gotowy do wejścia.

22:28

71' - coraz mniej czasu mają podopieczni Carlo Ancelottiego. Z pewnością czeka nas końcówka pełna emocji.

22:26

68' - zmiana w zespole Realu. Boisko opuszcza Toni Kroos. W jego miejsce pojawia się Rodrygo.

22:23

65' - Carvajal obejrzał żółty kartonik po faulu na Fodenie.

22:21

63' - Anglik wraca na boisko.

22:20

62' - problemy Kyle'a Walkera. Obrońca potrzebuje pomocy medycznej.

Rozgrzewa się Zinchenko.

22:18

60' - Vinicius z kolejną próbą ataku, jednak ponownie poradził sobie z nim Walker.

22:13

55' - mogło być groźnie. Strata City w środku pola, następnie piłka trafia do Viniciusa, jednak ten nie opanował piłki.

22:11

52' - Vinicius namieszał w szykach defensywnych City. Brazylijczyk znalazł Modricia, ten jednak skiksował. Real w natarciu.

22:08

50' - indywidualna akcja Gabriela Jesusa zakończona strzałem. Piłka w rękach Courtois.

22:04

46' - mocny początek Realu! Szybkie rozegranie, piłka trafia do Carvajala, ten centruje w pole karne, jednak fatalnie wykańcza Vinivcius. Wcześniej sędzia dopatrzył się jednak pozycji spalonej.

22:03

W pierwszej połowie nie brakowało emocji, zabrakło jednak tego, co najbardziej kochają kibice, czyli bramek.

Oby w drugiej części było pod tym względem lepiej! Zaczynamy!

21:48

Koniec pierwszej połowy!

Sprawa awansu wciąż pozostaje otwarta. Kto zagra w Paryżu z Liverpoolem? Dowiemy się prawdopodobnie za około godzinę.

Do Madrytu wracamy za kwadrans.

21:43

43' - ależ to mogła być szansa!

Karim Benzema urwał się obrońcom i w sytuacji sam na sam z Edersonem posyła piłkę nad bramką. Snajper Realu był jednak na spalonym.

21:41

41' - kontra City zatrzymana przez Modricia. "Królewscy" przy piłce.

21:40

40' - Vinivcius domaga się rzutu karnego, jednak interwencja Walkera była czysta. Rzut rożny dla Realu.

21:39

39' - kolejny rzut rożny City. Real radzi sobie z zagrożeniem.

21:38

37' - Vinicius próbował urwać się obrońcom, jednak dobrze dysponowany był Kyle Walker.

21:33

32' - gra przerwana. Ucierpiał Casemiro, który faulował Fodena.

21:31

31' - 30 minut za nami. Manchester City znacznie bliżej bramki niż Real.

21:28

28' - faul w ataku. Piłka dla City.

21:27

27' - Toni Kross uderza, piłka odbija się od jednego z obrońców i nieznacznie mija bramkę Edersona. Rzut rożny.

21:26

26' - Vinicius faulowany w okolicach "szesnastki". Będzie szansa dla "Królewskich".

21:23

23' - Gabriel Jesus blisko strzelenia gola! Brazylijczyk dopadł do bezpańskiej piłki i od razu uderzył, zabrakło niewiele.

21:21

20' - groźnie pod bramką Realu!

Bernardo Silva otrzymał podanie od De Bruyne i uderzył z kilku metrów, jednak kapitalnie zachował się Courtois, który popisał się świetną paradą.

21:19

18' - dość przypadkowa akcja Realu mogła zakończyć się bramką. Piłka trafiła pod nogi Viniciusa, ten uderza jednak nad bramką. "Królewscy" muszą popracować nad skutecznością.

21:15

15' - mocne uderzenie de Bruyne ląduje w rękawicach Courtois.

21:12

12' - Benzema przed kolejną szansą! Francuz otrzymał piłkę od Valverde i z okolic szesnastego metra uderza nad bramką.

21:11

11' - piłkarze Manchesteru City nie pozwala "Królewskim" rozwinąć skrzydeł. Podopieczni Guardioli z wysokim pressingiem na połowie Realu.

21:09

9' - zrobiło się bardzo nerwowo. Po faulu Casemiro na de Bruyne mamy przepychankę między piłkarzami obu klubów. Laporte i Modrić ukarani żółtym kartonikiem.

21:07

7' - "Królewscy" radzą sobie z atakami pozycyjnymi gości. Po przejęciu piłki próbują "ukąsić" rywala z kontry.

21:05

4' - to mogła być bramka! Carvajal dośrodkowuje, Benzema strzela głową, jednak nad bramką strzeżoną przez Edersona.

21:02

2' - defensywa City radzi sobie z zagrożeniem.

21:02

2' - Vinicius z indywidualną akcją z lewej strony boiska. Po faulu Mahreza Real będzie miał szansę.