PolskieRadio24.pl
Paweł Majewski 05.05.2022

Liga Mistrzów: Anglicy nie dowierzają w odpadnięcie City. "Kolejna noc złamanych serc"

Piłkarze Realu Madryt w dramatycznych okolicznościach awansowali do finału Ligi Mistrzów, eliminując po dogrywce Manchester City. Angielskie media nie mogą w to uwierzyć. Jeszcze w 90. minucie City było w finale. W decydującym meczu elitarnych rozgrywek wystąpi jednak Real Madryt. O szczegółach z Londynu - Adam Dąbrowski.
  • W pierwszym meczu Manchester City wygrał 4:3, a w rewanżu do 90. minuty prowadził 1:0
  • Mimo to, z awansu do finału cieszy się Real Madryt. "Królewscy" zaliczyli jedną z najbardziej spektakularnych remontad w historii Ligi Mistrzów
  • W angielskich mediach nastrój rozczarowania mierzy się z niedowierzaniem w odrobienie strat przez Real

Real Madryt w półfinale Ligi Mistrzów

W pierwszym meczu "Los Blancos" byli słabsi, jednak przegrali tylko 3:4. Na Estadio Santiago Bernabeu długo jednak nie grali najlepiej, a dodatkowo w 73. minucie bramkę dla gości zdobył Riyad Mahrez. Wydawało się, że los mistrzów Hiszpanii jest przesądzony. Nic bardziej mylnego.

Bohaterem gospodarzy okazał się Brazylijczyk Rodrygo. W 90. minucie rezerwowy wyrównał, a już w doliczonym czasie gry trafił do siatki po raz drugi, co zwiastowało dogrywkę. W niej o awansie przesądził Karim Benzema. Francuz wykorzystał rzut karny, podyktowany po faulu Rubena Diasa na nim.

"Kolejna noc złamanych serc w Lidze Mistrzów" - narzeka "Manchester Evening News". "The Times" opisało odpadnięcie Manchesteru City w bardziej marzycielskim tonie. "Słodki obraz wiosennego Paryża był już tak wyraźny..." - czytamy.

Angielskie media: "krach" i "kontrakt Realu z bogami"

W swoim stylu odpadnięcie podopiecznych Pepa Guardioli oceniło "Daily Mail". Tabloid ogłosił "krach w Madrycie", natomiast "The Guardian" skupił się na "czarodziejskich sztuczkach" Realu.

"Rodrygo zdobył dwa gole, w które trudno uwierzyć" - napisał dziennik, który dodał, że "bogowie futbolu torturowali wczoraj Niebieskich". Gazeta spekuluje tez, że ci "bogowie" podpisali z "Królewskimi" jakiś kontrakt...

Manchester City wciąż ma o co grać

"The Citizens" muszą się teraz szybko podnieść. W niedzielę czeka ich ligowy mecz z Newcastle United. Strata punktów może dla nich oznaczać stratę szans na trofeum mistrza Anglii. W ostatniej chwili - podobnie jak miało to miejsce w półfinałowym dwumeczu w Lidze Mistrzów...

W finale 28 maja w Saint Denis pod Paryżem Real zagra z Liverpoolem. "The Reds" w półfinale byli lepsi od Villarrealu - u siebie wygrali 2:0, a na wyjeździe 3:2.

00:48 Dąbrowski City.mp3 Adam Dąbrowski sprawdził reakcję brytyjskich mediów po odpadnięciu Manchesteru City z Realem Madryt w Lidze Mistrzów (IAR)