PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 05.07.2022

Serie A: Divock Origi piłkarzem Milanu. Darmowe wzmocnienie "Rossonerich"

Belgijski piłkarz Divock Origi, występujący dotychczas w Liverpoolu, przechodzi na zasadzie wolnego transferu do AC Milan - poinformował we wtorek mistrz Włoch.

Origi opuścił Liverpool w czerwcu, po siedmiu sezonach spędzonych w Anglii. Z Milanem 27-letni napastnik, który może grać też jako skrzydłowy, podpisał umowę do czerwca 2026 roku.

W barwach "The Reds" strzelił łącznie 41 goli w 175 występach. Zasłynął m.in. trafieniem w zwycięskim finale Ligi Mistrzów w 2019 roku, ustalając w 87. minucie wynik na 2:0 z Tottenhamem. Przez cały pobyt na stadionie przy Anfield Road pozostawał jednak w cieniu tria Salah - Mane - Firmino, najczęściej odgrywając rolę rezerwowego.

W reprezentacji Belgii Origi rozegrał dotychczas 32 mecze i zdobył trzy bramki. Jedną z nich strzelił reprezentacji Polski podczas niedawnego meczu Ligi Narodów na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Głównym rywalem Origiego w walce o miejsce "na szpicy" Milanu będzie Olivier Giroud. Doświadczony Francuz rozegrał w ubiegłym sezonie 38 meczów w barwach "Rossonerich", w których strzelił 11 goli. Na środku ataku może grać także Portugalczyk, Rafael Leao.

27-letni napastnik od wtorku trenuje już w ośrodku Milanello, by w pełni uporać się z urazem mięśniowym i za kilka dni rozpocząć pracę na pełnych obrotach. W przyszłym sezonie Milan będzie bronił tytułu mistrza Włoch, który zdobył po 11-letniej przerwie.