PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 10.08.2022

Real Madryt sięga po Superpuchar Europy. Łatwe zwycięstwo "Królewskich" z Eintrachtem Frankfurt

Real Madryt pokonał Eintracht Frankfurt 2:0 w meczu o Superpuchar Europy, rozegranym na Stadionie Olimpijskim w Helsinkach. Gole dla zwycięzców strzelili David Alaba i Karim Benzema. To piąte takie trofeum w historii "Królewskich".

W starciu zwycięzcy Ligi Mistrzów z triumfatorem Ligi Europy od pierwszych minut inicjatywę przejął zespół z Hiszpanii. Sytuacji było jednak jak na lekarstwo, a żadna z drużyn szczególnie nie forsowała tempa. Pierwsza dogodna sytuacja bramkowa przyszła w 14. minucie gry po fatalnym błędzie Ferlanda Mendy'ego. Daichi Kamada wyszedł sam na sam z Thibautem Courtoisem, ale belgijski bramkarz wyczuł intencje Japończyka i obronił jego strzał.

"Królewscy" odpowiedzieli w 17. minucie - groźną kontrę próbował wykończyć Vinicius, jednak uderzenie Brazylijczyka z linii bramkowej wybił jego rodak, Tuta. Ostatecznie mistrzowie Hiszpanii dopięli swego - po rzucie rożnym piłka trafiła najpierw na głowę Karima Benzemy, który odegrał do Casemiro. Brazylijczyk strącił piłkę pod nogi niepilnowanego Davida Alaby, który w 38. minucie wpakował piłkę do pustej bramki. Po chwili znakomitą okazję miał Benzema, ale Francuz minimalnie chybił z 13. metra.

Początek drugiej odsłony, podobnie jak pierwszej, zdominowali "Los Blancos". W 54. minucie groźnie strzelał Vinicius, ale Kevin Trapp był na posterunku, mimo że piłka zmieniła tor lotu po rykoszecie. Kilka minut później bliski szczęścia był Casemiro, który z dystansu trafił w poprzeczkę.

Benzema znowu skuteczny

Zwycięzcy Ligi Mistrzów udokumentowali swoją przewagę drugim golem w 65. minucie - ze skrzydła do środka zszedł Vinicius, odegrał do Benzemy, a Francuz trafił do siatki. Tę bramkę na swoim koncie zapisze Trapp, który nie obronił strzału lecącego pół metra od niego. Gol Francuza nie tylko przypieczętował zwycięstwo Realu, ale również pozwolił mu wyprzedzić legendę "Los Blancos" Raula Gonzaleza w liczbie zdobytych dla klubu z Madrytu bramek.

Real utrzymał przewagę do ostatniego gwizdka i mógł świętować zdobycie piątego Superpucharu Europy w historii klubu. "Królewscy" zrównali się z AC Milanem i FC Barceloną w liczbie tych trofeów.

Nie zabrakło również polskiego akcentu. Za VAR odpowiadali bowiem Tomasz Kwiatkowski oraz Bartosz Frankowski, którym partnerował Portugalczyk Tiago Martins.