PolskieRadio24.pl
Paweł Majewski 11.08.2022

Superpuchar Europy: Karim Benzema zapisał się w historii Realu. Francuz wyprzedził Raula

W środowy wieczór Real Madryt pokonał w Helsinkach Eintracht Frankfurt 2:0 i sięgnął po Superpuchar Europy UEFA. Jedną z bramek dla "Królewskich" zdobył Karim Benzema. Francuski napastnik ma już na koncie 324 gole dla "Los Blancos", co oznacza, że stał się drugim najlepszym strzelcem w historii klubu.
  • Karim Benzema zdobył bramkę w 65. minucie, ustalając wynik meczu w Helsinkach
  • W klubowej klasyfikacji wszech czasów Francuz jest słabszy tylko od Cristiano Ronaldo
  • Jeszcze niedawno Benzema zajmował w zestawieniu najskuteczniejszych piłkarzy Realu szóste miejsce

Real Madryt świetnie zaczął sezon

Real Madryt dość pewnie pokonał Eintracht, sięgając po swój piąty Superpuchar Europy.

W pierwszej połowie zwycięzców Ligi Mistrzów na prowadzenie wyprowadził David Alaba, a po przerwie wynik ustalił Karim Benzema. W 65. minucie król strzelców poprzedniego sezonu LM oraz La Ligi zamienił na gola podanie od Viniciusa Juniora.

Bramka zdobyta w Helsinkach oznacza, że Karim Benzema został samodzielnym wiceliderem klasyfikacji strzelców wszech czasów w Realu Madryt.

Tylko Ronaldo ma więcej goli

Występujący w barwach "Królewskich" od trzynastu lat Francuz ma na koncie 324 gole - o jednego więcej niż Raul Gonzalez. Niezagrożonym liderem wciąż pozostaje Portugalczyk Cristiano Ronaldo, który przez dziewięć sezonów zdobył dla Realu aż 450 goli.

Co ciekawe, 34-latek znacznie poprawił swoją pozycję w klubowej klasyfikacji w ciągu ostatniego roku. Poprzedni sezon Francuz zaczynał na szóstym miejscu w zestawieniu. Od tamtej pory wyprzedził Carlosa Santillanę, Alfredo Di Stefano oraz Raula.

Karim Benzema dla klubu z Estadio Santiago Bernabeu rozegrał dotąd 603 spotkania, co daje mu średnią 0,53 gola na mecz. Z "Los Blancos" zdobył już 23 trofea - bardziej utytułowanym zawodnikiem Realu w historii jest tylko Brazylijczyk Marcelo.