PolskieRadio24.pl
Jan Kosewski 03.09.2022

La Liga: FC Barcelona rozbiła Sevillę. Robert Lewandowski z kolejną bramką

FC Barcelona pewnie pokonała na wyjeździe Sevillę 3:0 w meczu 4. kolejki hiszpańskiej La Liga. Po raz piąty w tym sezonie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski.

„Lewy” jak maszyna. Polak się nie zatrzymuje

Pierwsza połowa przebiegła pod znakiem dominacji „Blaugrany”. Robert Lewandowski mógł wpisać się na listę strzelców już w 21. minucie po tym, jak piłka po jego uderzeniu podcinką minęła golkipera Sevilli. Do futbolówki zdążył jednak dopaść jeden z obrońców, jednak jego zbyt lekkie wybicie spowodowało, że Raphinha mógł ze spokojem wpakować ją do siatki strzałem głową.

W 36. minucie polski snajper mógł już celebrować swoją piątą bramkę w tym sezonie La Liga. „Lewy” otrzymał precyzyjne dośrodkowanie od Julesa Kounde, po czym efektownie przyjął piłkę na klatkę i pewnie pokonał bezradnego Bono.

Kolejne efektowne zwycięstwo Barcelony

W drugiej połowie podopieczni Xaviego nie zwalniali tempa. W 50. minucie krótko rozegrali rzut rożny, po chwili dośrodkowanie trafiło do Kounde, który dograł futbolówkę bliżej bramki, a tam formalności dopełnił niepilnowany Eric Garcia.

W 74. minucie Robert Lewandowski opuścił boisko. Może mieć to związek ze zbliżającą się inauguracją Ligi Mistrzów. W środę „Blaugranę” czeka domowy mecz z Victorią Pilzno.

Sevilla - FC Barcelona 0:3

Raphinha 21'
Lewandowski 36'
Garcia 50'

Real też wygrał

Barcelona ma 10 punktów i awansowała na drugie miejsce w tabeli. Sevilla w czterech kolejkach poniosła trzy porażki i raz zremisowała. Sklasyfikowana jest tuż nad strefą spadkową.

Wcześniej w sobotę zmierzyły się jedyne dwie drużyny, które przed tym weekendem miały komplet punktów: broniący tytułu Real Madryt i Betis Sewilla. "Królewscy" zwyciężyli u siebie 2:1 po bramkach Brazylijczyków Viniciusa Juniora (9.) i Rodrygo (65.), dla gości trafił natomiast Sergio Canales (17.).

Real pozostał jedynym zespołem z kompletem punktów. Betis jest na trzeciej pozycji z dziewięcioma.

- Jesteśmy zadowoleni, ale to dopiero początek sezonu, musimy grać coraz lepiej. Cieszę się, że pomogłem zespołowi, kiedy tego potrzebował, jestem też szczęśliwy, bo zagrałem pierwszy raz od początku. Wracam po kontuzji, ale czuję się już świetnie - powiedział Rodrygo na antenie Movistar Plus.