PolskieRadio24.pl
Mateusz Brożyna 06.09.2022

Liga Mistrzów: PSG - Juventus. Dublet Mbappe na wagę zwycięstwa, Milik bez gola w Paryżu

Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali na Parc des Princes Juventus Turyn (2:1) w meczu grupy H w ramach 1. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dwie bramki dla PSG zdobył Kylian Mbappe, z kolei w drużynie gości do 68. minuty grał Arkadiusz Milik. W drugim spotkaniu tej grupy Benfica Lizbona wygrała u siebie z Maccabi Hajfa (2:0).
  • Tytułu broni Real Madryt, który ma najwięcej zwycięstw w historii Ligi Mistrzów - 14. Siedem razy LM wygrywał AC Milan, a sześciokrotnie zespoły Liverpoolu i Bayernu Monachium
  • Finał tej edycji LM odbędzie się na Stadionie Olimpijskim im. Atatürka w Stambule
  • W fazie grupowej zobaczymy sześciu reprezentantów Polski

Paris Saint-Germain - Juventus Turyn. Hit Ligi Mistrzów dla paryskich gwiazd

Początek meczu PSGJuventus ułożył się po myśli gospodarzy. Już w 6. minucie spotkania na Parc des Princes Neymar precyzyjnie zagrał do Kyliana Mbappe, a Francuz szybkim strzałem pokonał Perina i otworzył wynik starcia w Paryżu.

Piłkarze gości mogli odpowiedzieć już w 19. minucie. Piłkę w polu karnym otrzymał Arkadiusz Milik, ale jego strzał głową trafił prosto w Gianluigiego Donnarummę, który jednak wybronił uderzenie z bliskiej odległości.

Chwilę później do głosu ponownie doszli piłkarze z Paryża. Czujnością w polu karnym wykazał się Mbappe, który przymierzył i tuż przy lewym słupku umieścił futbolówkę w siatce "Starej Damy".

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy w polu karnym Juventusu upadł Neymar, ale sędzia nakazał grać dalej. Paryżanie domagali się podyktowania rzutu karnego, ale angielski arbiter Anthony Taylor nie zmienił swojej decyzji.

Dublet Mbappe na Parc des Princes. Arkadiusz Milik nie pomógł "Starej Damie"

Zaraz po zmianie stron kontaktową bramkę mógł zdobyć Filip Kostić, ale na posterunku był Donnarumma, który nie miał problemów z powstrzymaniem strzału zawodnika przyjezdnych.

Za ciosem chcieli pójść Paryżanie. Ładną akcję zapoczątkował Leo Messi, który podał do Mbappe, ale ten posłał piłkę tuż obok prawego słupka bramki gości.

W odpowiedzi przyspieszył Juventus. W 54. minucie dośrodkowanie wykończył Weston McKennie, który zdobył kontaktową bramkę dla włoskiej ekipy. Zaledwie kilka sekund później mógł być remis, tym razem próbował Dusan Vlahović, ale ponownie górą był golkiper mistrza Francji.

Ponownie na czystej pozycji znalazł się Mbappe, który był w dobrej sytuacji na zdobycie hat-tricka, ale piłka minęła prawy słupek.

W 68. minucie boisko opuścił Milik, w którego miejsce pojawił się Manuel Locatelli, który na dziesięć minut przed końcem spotkania mógł doprowadzić do wyrównania. Na wysokości zadania stanął Gianluigi Donnarumma, który kolejny raz uchronił swój zespół przed utratą bramki.

Jeszcze w końcówce meczu Neymar i Mbappe mogli podwyższyć na 3:1, ale dwukrotnie bardzo dobrze zachował się Perin.

W drugim spotkaniu grupy H Benfica Lizbona wygrała na Estádio da Luz z Maccabi Hajfa 2:0.

Liga Mistrzów. Kiedy kolejne mecze Juventusu i PSG?

Juventus w następnej kolejce LM zagra u siebie z Benfiką, z kolei PSG na wyjeździe z Maccabi. Oba spotkania w środę 14 września o godz. 21.00.

W tegorocznej Champions League występują 32 zespoły. Do 1/8 finału awansują po dwa czołowe z każdej z ośmiu grup.

Faza grupowa Ligi Mistrzów potrwa do 1-2 listopada, a pucharowa rozpocznie się 14 lutego 2023 roku.

Finał LM zaplanowano na 10 czerwca w Stambule. Tytułu broni Real Madryt

Paris Saint-Germain - Juventus Turyn 2:0 (2:1)

Bramki: K. Mbappe - 6, 22, W. McKennie - 54

Sędzia: Anthony Taylor (Anglia)

PSG: Donnarumma - S. Ramos, Marquinhos (C), Kimpembe, Hakimí (Mukiele), Verratti (Renato Sanches), Vitinha (Danilo Pereira), Mendes, Messi (Soler), Mbappé, Neymar

Juventus: Perin - Bremer, Bonucci (C), Danilo, Leandro Paredes, Cuadrado (De Sciglio), Rabiot (Moise Kean), Miretti (McKennie), Kostić, Vlahović, Milik (Locatelli)

00:59 Komentarze po PSG Juventus LM.mp3 Komentatorzy znad Sekwany piszą o trudnym, ale zasłużonym zwycięstwie PSG. O szczegółach z Paryża - Stefan Foltzer (IAR)