Jan Kosewski 14.09.2022

Liga Mistrzów: Lewandowski zawiódł Hiszpanię. "Powinien zdobyć przynajmniej jednego gola"

Hiszpańskie media relacjonujące wtorkowy pojedynek grupy C piłkarskiej Ligi Mistrzów pomiędzy Bayernem Monachium i FC Barceloną twierdzą, że podopiecznym Xaviego Hernandeza zabrakło sił, aby pokonać "Bawarczyków" grających na własnym terenie.

Rozczarowujący powrót Lewandowskiego do Monachium

Trener Barcelony Xavi Hernandez był bardzo niezadowolony po porażce jego zespołu z Bayernem Monachium 0:2 w meczu Ligi Mistrzów. - Jestem zły. Nie lubię przegrywać. Nie zasłużyliśmy na to – powiedział po spotkaniu. Kilku szans nie wykorzystał Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski wrócił do Monachium niespełna dwa miesiące po transferze do Barcelony, w 2. kolejce grupy C Champions League. W pierwszej połowie meczu Bayern Monachium - FC Barcelona miał trzy dogodne okazje bramkowe, ale żadnej nie udało mu się wykorzystać. Po przerwie oddał jeden zbyt lekki strzał z ostrego kąta i trafił w mur z rzutu wolnego.

Cztery minuty, które wstrząsnęły "Blaugraną". Zabrakło świeżości?

Komentatorzy rozgłośni Cadena Ser oraz Cope zauważyli, że zawodnikom “Dumy Katalonii” zabrakło świeżości w walce z zawodnikami Bayernu Monachium, którym ulegli 0:2.

Zaznaczyli, że choć goście nie odbiegali poziomem gry od rywali z zespołu mistrza Niemiec, to nie mieli sił, ani polotu, aby przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść.

Cadena Ser podkreśla, że kluczowe dla porażki drużyny z Barcelony były cztery minuty drugiej połowy, podczas której gracze z Katalonii pozwolili gospodarzom zdobyć dwa gole, a także przejąć kontrolę na boisku.

“Szkoda tych kilku okazji z pierwszej połowy, kiedy Lewandowski, Pedri i Rafinha mieli dogodne okazje do zdobycia bramki” - ocenili reporterzy stołecznego radia.

"Lewandowski powinien zdobyć przynajmniej jednego gola"

Kataloński dziennik “Mundo Deportivo” w internetowym wydaniu ocenił jako bardzo dobrą pierwszą połowę w wykonaniu piłkarzy FC Barcelona.

Portal sportowej gazety uważa, że zwycięstwo Bayernu dwoma bramkami jest rezultatem niesprawiedliwym.

Komentatorzy odnotowują, że pierwsza porażka Roberta Lewandowskiego w barwach Barcy przypadła na mecz z byłymi kolegami z drużyny. Wskazali, że w czasie pojedynku polski napastnik był bardzo aktywny, ale nie potrafił dowieść swojej skuteczności.

“Lewandowski miał w ten wieczór akcje, z których powinien zdobyć przynajmniej jednego gola. Zdobywał już bowiem bramki w sytuacjach znacznie trudniejszych niż okazje, które miał dziś w Monachium” - podsumowała postawę Polaka rozgłośnia Cadena Ser.

00:41 Lewandowski Bayern Barca Występ Lewandowskiego w Monachium ocenia były reprezentant Polski i uczestnik Ligi Mistrzów w barwach Legii Warszawa, Tomasz Sokołowski (IAR)