Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Jedynka
Piotr Grabka 28.03.2014

Los polskiego biznesmena przypomina chodzenie po linie?

Firma produkująca i montująca ekrany dźwiękochłonne na autostradzie A2, od lat znakomicie funkcjonująca na rynku, została zniszczona przez wielki koncern międzynarodowy, który naliczył jej kary nie wiadomo za co i do tego w wysokości wartości kontraktu. Szczegóły w reportażu "Jak chodzenie po linie".
Los polskiego biznesmena przypomina chodzenie po linie?Frettie/Wikimedia Commons/CC
Posłuchaj
  • "Jak chodzenie po linie" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej (Magazyn "Bez znieczulenia"/Jedynka)
  • Dyskusja po reportażu "Jak chodzenie po linie" Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej (Magazyn "Bez znieczulenia"'/Jedynka)
Czytaj także

Firma bohatera reportażu musiała ogłosić upadłość. W tym czasie jako jedyna polska firma wygrała przetarg na prace dla niemieckiej kolei, których z powodu problemów finansowych, w które wpędził ją międzynarodowy koncern, nie zdołała rozpocząć.

To nie jedyna polska firma, która przegrała wchodząc w kooperację jako podwykonawca z gigantem. Większość z nich przestała istnieć. Teraz powstało stowarzyszenie, które ma wesprzeć bezbronne polskie firmy, którym wykonawcy nie powypłacali należnych za pracę pieniędzy lub w inny przemyślny sposób wyeliminowali je z rynku.

Reportaże w radiowej Jedynce >>>

Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Jak chodzenie po linie" Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej oraz dyskusji, którą w studiu Jedynki prowadzili: Jan Krynicki - rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Marcin Zamoyski - pełnomocnik Stowarzyszenia Wsparcia Małych i Średnich Firm "Non Solum" i Janusz Komórkiewicz - członek zarządu firmy Fakro.

Magazyn reporterów "Bez znieczulenia" prowadził Jerzy Zawartka.

pg