Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Trójka
Beata Krowicka 17.02.2014

Niepełnosprawny coach zmobilizuje do lepszej pracy nad sobą

Kto może lepiej zmotywować do pokonywania własnych słabości niż osoba, która każdego dnia musi mierzyć się z ograniczeniami swojego ciała?
Niepełnosprawny coach zmobilizuje do lepszej pracy nad sobąGlowimages/Flickr

Małgorzata Klimczyk z Krakowa funduje stypendia niepełnosprawnym, by uczyć ich niezależnego zawodu coacha. - Chcę nauczyć oba światy tego, aby nie bały siebie wzajemnie. Żeby zniknęły uprzedzenia. Coaching jest indywidualnym zawodem, daje niezależność, uczy doskonałości osobistej - wyjaśniła na antenie Trójki.

- Jeśli mamy jakieś ograniczenie w ciele, to organizm dąży do wyrównania i gdzieś bardziej się rozwija - dodała Klimczyk. Jak podkreśliła, coach, który jest osobą niepełnosprawną, pomaga menedżerom skupić się nie tylko na tym, co widać gołym okiem, ale także na wnętrzu. Zdaniem gościa Grażyny Dobroń osoba niepełnosprawna staje się dla świata biznesu autorytetem i mobilizuje do lepszej pracy nad sobą.

Więcej rozmów na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

Zysk leży oczywiście po obu stronach, bo dla osoby niepełnosprawnej prowadzenie coachingu to szansa na spełnienie zawodowe.

Małgorzata Klimczyk wyjaśniła też, na czym jej zdaniem polega różnica między szczęściem a sukcesem. Jak podkreśliła, gdy realizujemy to, co zaplanowaliśmy, to osiągamy sukces. - Bardzo często okazuje się, że nie daje nam to szczęścia, bo szczęście jest zupełnie czymś innym. To umiejętność cieszenia się z tego, co nas spotyka - dodała.

Na "Instrukcję obsługi człowieka" zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

(bk/mk)