Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
IAR / PAP
Stanisław Brzeg-Wieluński 12.06.2020

Program "Mój prąd" coraz bardziej popularny. Znamy liczbę wniosków o dofinansowanie paneli słonecznych

Złożono już prawie 40 tys. elektronicznych wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Mój prąd" - podało Ministerstwo Cyfryzacji. Według ministra Marka Zagórskiego tylko w maju przysłano 11 tys. wniosków, a w czerwcu - ponad 4 tysiące.

Elektroniczne wnioski o dofinansowanie można składać od 31 marca 2020 r., za pomocą Profilu Zaufanego. Według ostatnich danych Ministerstwa Klimatu ogółem w programie złożono ich ponad 70 tys.

Jakie dokumenty są potrzebne ? 

Ta usługa resortu cyfryzacji, która umożliwia złożenie elektronicznego wniosku, znajduje się na portalu gov.pl. Do jego złożenia niezbędne są elektroniczne wersje kopii faktury za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej. Powinna być ona opatrzona adnotacją "Zgłoszono do Programu priorytetowego Mój Prąd".

panele słoneczne 1200.jpg
Rządowy program "Energia Plus" rozszerzony o spółdzielnie mieszkaniowe

Aby zgłosić wniosek, trzeba posiadać dowód zapłaty faktury lub oświadczenie o dokonanej wpłacie, zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej potwierdzające montaż licznika wraz z numerem Punktu Poboru Mocy, w którym go zainstalowano, ewentualnie oświadczenie o samodzielnym montażu instalacji.

Elektroniczna forma zgłoszenia 

Po wypełnieniu wniosku należy go podpisać elektronicznie - Profilem Zaufanym lub e-dowodem - i wysłać wraz z załącznikami.


panele słoneczne las zieleń 1200.jpg
Energia odnawialna. Regulator określił maksymalne ceny na aukcjach



"Mój prąd" to program finansujący mikroinstalacje fotowoltaiczne (PV) dla osób fizycznych. Oferowane dofinansowanie w formie dotacji pokrywa do 50 proc. kosztów kwalifikowanych montażu i zakupu instalacji, ale nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.

PR24/IAR/PAP/sw