Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Czwórka
Ula Kaczyńska 18.11.2014

Rolnik - zawód przyszłości. Byliśmy na SGGW

- SGGW umożliwia studentom rozwój. Nie tylko w teorii, ale przede wszystkim w praktyce. A dziś to podstawa – mówi Iza Kudlak ze studenckiego samorządu.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ma prawie dwustuletnią tradycję. Jak mówią studenci warto tutaj studiować, bo uczelnia ma nowoczesną infrastrukturę i indywidualny podejście do studenta.Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ma prawie dwustuletnią tradycję. Jak mówią studenci warto tutaj studiować, bo uczelnia ma nowoczesną infrastrukturę i indywidualny podejście do studenta. Glow Images/East News
Posłuchaj
  • Dlaczego warto studiować na SGGW (Czwórka/Się mówi)
  • Na SGGW działa kilkadziesiąt kół naukowych. Rozmawialiśmy z przyszłymi logistykami (Czwórka/Się mówi)
  • Studencki zespół pieśni i tańca to wizytówka SGGW (Czwórka/Się mówi)
  • Ursynalia – najgłośniejsze Juwenalia w Warszawie (Czwórka/Się mówi)
  • Oferta SGGW dla maturzystów (Czwórka/Się mówi)
  • Sukcesy sekcji sportowych SGGW (Czwórka/Się mówi)
  • Zagraniczne stypendia i staże czekają na przyszłych studentów SGGW (Czwórka/Się mówi)
Czytaj także

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jest najstarszą szkołą wyższą w Polsce o profilu przyrodniczym. Jej początki sięgają 1816 r. i są związane z utworzeniem Instytutu Agronomicznego w Marymoncie. Dziś jest to jedna z najnowocześniejszych uczelni w Polsce, która ma bogatą ofertę edukacyjną i kulturalną.

Na SGGW jest kilkadziesiąt kół naukowych, działa zespół muzyczny Promni, studenci mają szansę wyjechać na zagraniczne stypendia. Tu także wyhodowano mini kiwi, które świetnie sprawdza się jako przekąska.

Razem z naszymi gośćmi udowadniamy, że SGGW to dobry wybór i opowiadamy m. in. o biciu rekordu Guinessa w ilości osób w autobusie oraz o tym, dlaczego warto tańczyć w zespole Promni.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadził: Piotr Firan

Data emisji: 17.11.2014
Godzina emisji: 14.00

(kul, ac)