Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Trójka
Kacper Wróblewski 06.02.2018

Zbrodnia i kara Małgorzaty Rozumeckiej

Małgorzata Rozumecka odbywa wyrok dożywotniego więzienia za zlecenie morderstwa dwóch dilerów sieci telefonii komórkowej. Ostatnio ukazała się książka "Dożywocie. Zbrodnia i kara Małgorzaty Rozumeckiej", która jest wywiadem ze skazaną. 
Posłuchaj
  • "Anioł śmierci", czyli historia Małgorzaty Rozumeckiej (Klub Trójki)
Czytaj także

Okładka książki Moniki Sławeckiej "Dożywocie. Zbrodnia i kara Małgorzaty Rozumeckiej" Okładka książki Moniki Sławeckiej "Dożywocie. Zbrodnia i kara Małgorzaty Rozumeckiej"

Nazywano ją "Aniołem śmierci", "Królową zbrodni". To była głośna sprawa, zresztą jedna z kilku dotyczących brutalnych zbrodni popełnionych wówczas przez kobiety. 18 czerwca 1997 roku kobieta zwabiła do lasu pod Komorowem dwóch dilerów jednej z telefonii komórkowych. Mężczyźni zostali zastrzeleni i zakopani we wcześniej przygotowanym dole. Po ponad dwudziestu latach od tych tragicznych wydarzeń, skazana udzieliła wywiadu. Monika Sławecka, autorka książki "Dożywocie. Zbrodnia i kara Małgorzaty Rozumeckiej", była gościem Dariusza Bugalskiego w "Klubie Trójki".

Jak wyglądało ostatnie dwie dekady życia Małgorzaty Rozumeckiej? – Ostatnie lata poświęcała na kulturę, brała udział we wszystkich możliwych zajęciach artystycznych i spotkaniach z artystami, dziennikarzami, aktorami, którzy przychodzili do osadzonych. Pisze tam swój pamiętnik. Jest zasypana stertą książek, cały czas czyta. Żyje w swoim wyimaginowanym świecie. Najchętniej odbywałaby karę w izolatce, żeby odciąć się od życia więziennego – mwi Monika Sławecka.

Czy Małgorzata Rozumecka ma szansę wyjść z więzienia? Co mówi o zbrodni sprzed lat? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski 
Goście: Monika Sławecka (autorka książki "Dożywocie. Zbrodnia i kara Małgorzaty Rozumeckiej"), dr Paweł Szczepaniak (Zakład Pedagogiki Resocjalizacyjnej Uniwersytetu Warszawskiego)
Data emisji: 5.02.2018
Godzina emisji: 21.08

kw/mk