Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
migracja
migrator migrator 09.12.2009

IPN założył profil na popularnym Facebooku

Instytut Pamięci Narodowej założył swój profil w serwisie społecznościowym Facebook.

Instytut Pamięci Narodowej założył swój profil w popularnym serwisie społecznościowym Facebook bo chce pokazać lżejsze oblicze. Pracownicy zaczynają blogować.

– Chcemy pokazać trochę inne oblicze Instytutu. Nieco lżejsze od tego, z którym bywa zwykle kojarzony – mówi „Rz” jego rzecznik Andrzej Arseniuk.

W nowym kanale IPN znaleźć można unikatowe filmy historyczne, informacje m.in. o najnowszych wystawach i koncertach, np. muzyki hip-hop, które odbywają się z inicjatywy IPN, oraz rady, jak dołączyć do grupy rekonstrukcji historycznych i wziąć udział w odtworzeniu zamachu na kata Warszawy Franza Kutscherę.

Na razie profil Instytutu na Facebooku ma ok. 200 fanów.

Pracownik bloguje

To nie koniec działań Instytutu w internecie. Blogi w serwisie Salon24.pl otworzyło dwóch znanych historyków Instytutu: Jan Żaryn i Antoni Dudek. Będą w nich prezentować wyniki swoich badań, prowadzić dyskusje na temat sporów wokół historii oraz komentować bieżące wydarzenia. Jak podaje IPN - w przyszłości blogów ma być więcej.

Instytucje i politycy na Facebook

Trwa moda na zakładanie kont na Facebooku. Swój profil ma już Muzeum Powstania Warszawskiego (3800 fanów), czy Muzeum Narodowe w Warszawie i Krakowie. Profile mają największe partie polityczne - PO - ponad 500 fanów; PiS - 90; PSL – 21; SLD – 20.

Dla porównania profil prezydenta USA Baracka Obamy na Facebooku ma prawie 7 mln sympatyków.

łk, Rzeczpospolita