Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Dwójka
Krzysztof Komarnicki 06.08.2011

Projekt Mozart

Stowarzyszenie Mozart 2003 ma na celu wykonać wszystkie dzieła religijne patrona do 2020 roku.
Wolfgang Amadeusz MozartWolfgang Amadeusz Mozartźródło: wikipedia
Posłuchaj
  • O Projekcie Mozart opowiadają Szymon Wyrzykowski i Aleksander Kościów
  • Relacja Anny Skulskiej z 66. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju
Czytaj także

Projekt Mozart to bezprecedensowe przedsięwzięcie kulturalne zakładające wykonanie wszystkich oratoryjnych dzieł Wolfganga Amadeusza Mozarta w ciągu 18 lat. Muzyka wykonywana przez chór, solistów i orkiestrę spleciona jest z liturgią sprawowaną w języku łacińskim, połączoną z prezentacją multimedialną.

Zakończenie osiemnastoletniego cyklu jest zaplanowane na rok 2020. Stowarzyszenie zamierza wykonać wtedy słynne Requiem – ostatnią mszę Mozarta w największych europejskich stolicach. Ośmioletnia działalność stowarzyszenia zaowocowała ponad 70 koncertami w 20 miastach Polski, a także w Łucku i we Lwowie na Ukrainie gromadząc w sumie ok. 50 tysięcy słuchaczy. Tak duże zainteresowanie Projektem Mozart wynika z oryginalnej formuły koncertów stowarzyszenia oraz z ich wysokiej jakości artystycznej.

Projekt Mozart 2011 to dziewiąta edycja cyklu, podczas której odbędzie się 9 koncertów. Muzycy Stowarzyszenia zagrają w Pelplinie, Bydgoszczy, Warszawie, Radomiu, Częstochowie, Sosnowcu, Katowicach, Suszczu (koncert w ramach festiwalu Fide et Amore) i Krakowie. O szczegółach projeku opowiadali: prezes stowarzyszenia Mozart 2003 Szymon Wyrzykowski i kompozytor Aleksander Kościów.

W programie także relacja Anny Skulskiej z 66. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju. Więcej informacji na temat festiwalu tu.