Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Polskie Radio Dzieciom
Adam Koniecki 11.08.2021

Zdrowy sen dziecka. Nowy podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Sen to nie tylko odpoczynek, w tym czasie dzieje się wiele procesów związanych zarówno z przetwarzaniem informacji, rozwojem, ale także zdrowiem fizycznym. Zdrowy sen małego dziecka - jak o niego zadbać? Najnowszy podcast dotyczący ciąży i macierzyństwa jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. Jego autorką jest Ida Nowakowska, tancerka, aktorka, znana osobowość telewizyjna, a także młoda mama. 

Jeżeli źle śpimy, bardzo często dochodzi do problemów ze zdrowiem psychicznym i rozwojem poznawczym — kłopotami z pamięcią, koncentracją czy rozwiązywaniem problemów. Dziecko, które źle śpi, może mieć problemy w szkole. 

Jest także udowodniony związek złego spania ze zdrowiem fizycznym, rozwojem m.in. cukrzycy czy nadciśnienia, także otyłości. 

Gościem Idy Nowakowskiej jest Magda Kaczor - psychiatra dziecięcy, ekspert medycyny snu Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem. 

--->>>POSŁUCHAJ PODCASTU IDY NOWAKOWSKIEJ <<<---

Przygotowując podcasty, jako młoda mama, Ida Nowakowska zwraca się do ekspertów z różnych dziedzin z pytaniami, które ją nurtują. Chce zweryfikować sprzeczne informacje dostępne w sieci, by pomóc mamom takim jak ona, w ich pierwszych macierzyńskich doświadczeniach.

Ida Nowakowska dla podcastów_1200.JPG
Rozszerzenie diety dziecka. Nowy podcast Idy Nowakowskiej

W każdą środę pojawia się nowy odcinek. Kolejny odcinek, który miał swoją premierę 26 maja, był wydaniem specjalnym, w którym Ida Nowakowska rozmawiała ze swoją mamą o tym, jak to jest, kiedy mama młodej kobiety dowiaduje się o tym, że zostanie babcią, a także o tym, czy Ida była w dzieciństwie grzeczną dziewczynką i co lubiła najbardziej robić. To bardzo osobista rozmowa pomiędzy mamą a córką, która mamą zaraz zostanie. Zapraszamy!

Podcasty "Strefa rodzica. Przyszła mama" przygotowane przez Idę Nowakowską skierowane są głównie do mam i kobiet, które planują macierzyństwo lub są młodymi mamami, ale również do obecnych i przyszłych ojców. Każdy odcinek będzie miał charakter interaktywny. W dniu premiery każdego odcinka na profilu facebookowym Polskiego Radia Dzieciom w komentarzach pod specjalnie przygotowanym postem można zadawać pytania autorce. Więcej informacji na www.polskieradiodzieciom.pl.

Ida Nowakowska w studiu PRD lipiec 2021_1200.JPG
Jak wspierać integrację sensoryczną? Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Przypominamy, że na platformie podcasty.polskieradio.pl dostępne są również podcasty "Strefa rodzica" przygotowane przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Podejmowana w nich problematyka dotyczy m.in. wychowania i rozwoju dziecka. Podcasty przygotowane zostały z udziałem znakomitych ekspertów.

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl

bajki podcast_v.2 1200.jpg
Bajki opowiadane przez dzieci i inne podcasty dla najmłodszych

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.


dzieci rodzice shutterstock 1200.jpg
Poznaj najnowsze podcasty dla rodziców

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych