Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Czwórka
Katarzyna Kucharska 01.01.2013

Zarządzanie na najwyższym poziomie

Po raz pierwszy od trzech lat zarządzanie nie było najchętniej wybieranym kierunkiem przez przyszłych studentów. Teraz na topie jest informatyka, a nauki humanistyczne to już niszowa fanaberia.
Zarządzanie na najwyższym poziomieGlow Images/East News
Posłuchaj
  • Gdzie w Polsce studiować zarządzanie na najwyższym poziomie sprawdzała Ania Depczyńska
Czytaj także

Kiedy w latach 90. w Polsce kształtował się wolny rynek niemalże co drugi maturzysta chciał studiować ekonomię, bankowość albo zarządzanie. Teraz chętnych na te kierunki jest trochę mniej, za to polskie uczelnie są coraz bardziej doceniane na świecie. Ostatnio „Financial Times” umieścił dwie nasze uczelnie w prestiżowym rankingu szkół biznesowych.
- Kilkanaście lat temu pracodawcy czytając cv nie przywiązywali wagi do tego, gdzie kandydat się kształcił. Teraz liczy się nie tylko dyplom, ale też prestiż uczelni - mówi Małgorzata Majewska ekspert rynku pracy. - Bo młodych ludzi z wyższym wykształceniem jest naprawdę dużo. Żeby ich odróżnić i wyselekcjonować rekruterzy wzięli pod lupę polskie uczelnie.
Szkół biznesowych w Europie są tysiące, ale w rankingu tych najlepszych znalazło się tylko 80 placówek, w tym stołeczna Akademia im. Leona Koźmińskiego i Szkoła Główna Handlowa.

Więcej dowiesz się słuchając cyklu "Student na fali" w audycji "4 do 4".

kul