Paweł Gawlik 13.08.2010

Śląsk wygrywa w Krakowie

W swoim pierwszym meczu w sezonie Cracovia przegrała na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław 2:3. Dwie bramki dla wrocławian strzelił Cristian Omar Diaz
Stadion CracoviiStadion Cracoviifot. Wikipedia

Cracovia w pierwszej kolejce miała spotkać się z Legią Warszawa, jednak spotkanie zostało przełożone na najbliższy poniedziałek ze względu na towarzyski mecz Legii z Arsenalem Londyn.

Mający duże aspiracje Śląsk liczył na pierwsze zwycięstwo, po ubiegłotygodniowym remisie u siebie z Jagiellonią Białystok. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wykonali zadanie, pokonując krakowian po bardzo dobrym, obfitującym w bramki meczu. Worek z golami rozwiązał się już w 10. minucie, kiedy po błędzie Sławomira Szeligi Vuk Sotirović zdobył bramkę zza pola karnego. Już dwie minuty później było 1:1, a wyrównał niespodziewanie Jarosław Fojut, umieszczając piłkę we własnej bramce. W 16. minucie znów zmiana wyniku - piękną bramkę zdobył Piotr Polczak i Cracovia objęła prowadzenie 2:1. Śląsk nie rezygnował i już w 34. minucie wyrównującego gola strzelił Cristian Omar Diaz.

W drugiej połowie goli było mniej, ale emocji nie brakowało. Najpierw w 48. minucie piłka trafiła w słupek po strzale Mateusza Klicha. Po trzech minutach szala zwycięstwa przechyliła się na stronę gości - znów dał znać o sobie Diaz. Cracovia rzuciła sie do ataku, by odrobić stratę. Piłka nawet wpadła do siatki w 73. minucie, ale Bartosz Ślusarski chwilę wcześniej faulował jednego z obrońców rywali. Dwie minuty przed końcem śmiałą szarżą popisał się Saidi Ntibazonkiza, ale po ograniu czterech obrońców Śląska, zatrzymał go kolejny. Cracovia kończyła zdekompletowana - w doliczonym czasie gry drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Polczak.

Śląsk po rozegranu dwóch meczów jest bez porażki i z czterema punktami po rozegraniu całej kolejki znajdzie się w czołówce ligowej tabeli. Cracovia na razie bez punktów, ale już w poniedziałek będzie miała szansę na rehabilitacje - w meczu z Legią w Warszawie.

Cracovia - Śląsk Wrocław 2:3 (2:2)

Bramki dla gospodarzy zdobyli: Jarosław Fojut (samobójczą) w 12. i Piotr Polczak w 16., a dla gości - Vuk Sotirović w 10. oraz Cristian Omar Diaz dwie - w 34. i 51. minucie spotkania.