Paweł Gawlik 21.08.2010

Widzew nie dał rady Wiśle

Wisła wygrała pierwszy mecz ligowy po dymisji Henryka Kasperczaka. "Biała Gwiazda" pod wodzą tymczasowego trenera Tomasza Kulawika wygrała z Widzewem 1:0.
Kibice Widzewa ŁódźKibice Widzewa Łódźfot. Wikipedia

Widzew po stracie bramki w 34. minucie ambitnie starał się doprowadzić do wyrównania, miał jednak problemy z dobrze grającą obroną wicemistrzów Polski. Najlepsze sytuacje do pokonania bramkarza gości zmarnowali Darvydas Sernas i Pavel Grischok.

Goście przez długi czas musieli bronić się w dziesięciu, ponieważ za drugą żółtą kartkę w 64. minucie boisko musiał opuścić Erik Cikos. Po tym meczu Wisła ma sześć punktów. Widzew natomiast pozostaje z czterema punktami.

Po meczu powiedzieli:

Trener Wisły Tomasz Kulawik: Chciałem podziękować zawodnikom za dwa tygodnie wspólnej pracy i za ich zaangażowanie w grę i treningi. Cieszę się, że współpracę zakończyliśmy zwycięstwem.

Szkoleniowiec Widzewa Andrzej Kretek: Wyszliśmy wystraszeni na pierwszą połowę i to było widać. Po przerwie było trochę lepiej, ale to za mało na Wisłę. Zawodników nie będę oceniał. Swoje uwagi dotyczące ich gry przekażę im w szatni.

Widzew Łódź - Wisła Kraków 0:1 (0:1)

Bramka: Dragan Paljić (34).

Żółte kartki: Wisła Kraków: Andres Lorenzo Rios, Erik Cikos, Cleber. Czerwona kartka za drugą żółtą - Wisła Kraków: Erik Cikos (65).

Sędzia: Marcin Szulc (Warszawa). Widzów 8 000.

Widzew Łódź: Maciej Mielczarz - Łukasz Broź, Wojciech Szymanek, Jarosław Bieniuk, Dudu - Adrian Budka (54. Paul Grischok), Piotr Kuklis (46. Prejuce Nakoulma), Mindaugas Panka, Velibor Durić, Tomasz Lisowski (74. Piotr Grzelczak) - Darvydas Sernas.

Wisła Kraków: Milan Jovanić - Erik Cikos, Cleber, Gordan Bunoza, Junior Diaz - Patryk Małecki (85. Paweł Brożek), Cezary Wilk, Tomas Jirsak, Andres Lorenzo Rios (73. Rafał Boguski), Dragan Paljić (63. Piotr Brożek) - Maciej Żurawski.