Marcin Nowak 01.04.2011

Remis Lecha ze Śląskiem po kapitalnym meczu

Lech Poznań zremisował na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław 2:2 (2:1) w meczu 20. kolejki Ekstraklasy. Spotkanie toczyło się w fantastycznym tempie.
Vojo Ubiparip z Lecha PoznańVojo Ubiparip z Lecha Poznańfot. PAP/Adam Ciereszko

Rzut karny został podyktowany w 23. minucie meczu po faulu Huberta Wołąkiewicza na Łukaszu Gikiewiczu. Sebastian Mila pięknie rozegrał piłkę do napastnika Śląska, a tego nieprzepisowo powstrzymał obrońca "Kolejorza".

Szybka odpowiedź Lecha Poznań

Faul był bezdyskusyjny, ale z powtórek wydaje się, że Wołąkiewicz powalił rywala tuż przed linią pola karnego. "Jedenastkę" pewnym strzałem wykorzystał wspomniany Mila.

Gospodarze jednak szybko otrząsnęli się po utracie gola. W 32. minucie groźnie na bramkę gości szarżował prawą stroną Marcin Kikut. Kapitalnie wrzucił on piłkę na głowę Vojo Ubiparipa, a ten idealnie w tempo zgrał ją do wpadającego w pole karne Siergieja Kriwca. Białorusin z woleja nie dał szans bramkarzowi gości.

Niedługo później zrehabilitował się Hubert Wołąkiewicz. W 41. minucie meczu oddał kapitalny strzał zza pola karnego na bramkę Mariana Kelemena. Piłka odbiła się od poprzeczki, ale po chwili zamieszania dopadł do niej Serb Vojo Ubiparip i skierował ją do siatki obok bezradnego golkipera Śląska.

Śląsk Wrocław miał swoją szansę

Tuż po przerwie odpowiedzieli goście. W 53. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Sebastian Mila. Obrońcy Lecha wybili piłkę tuż za pole karne, a tam już czyhał na nią Dariusz Sztylka. Zawodnik Śląska nie zastanawiając się "kropnął" z dystansu i pięknym strzałem pokonał Krzysztofa Kotorowskiego.

Śląsk Wrocław mógł nawet w Poznaniu wygrać, ale niesamowite szczęście miał golkiper gospodarzy. W samej końcówce meczu goście dwukrotnie bowiem obili słupek bramki Kotorowskiego. W 86. minucie uczynił to najpierw Łukasz Madej, a po chwili - po kapitalnej szarży prawą stroną boiska - Waldemar Sobota.

W doliczonym czasie gry nerwy puściły Hubertowi Wołąkiewiczowi. Zawodnik Lecha Poznań po brutalnym faulu na Sobocie zobaczył czerwoną kartkę.

Mecz toczył się w świetnym tempie. Raz po raz akcja przenosiła się z jednego pola karnego do drugiego.

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Sebastian Mila (23-karny), 1:1 Siergiej Kriwiec (31), 2:1 Vojo Ubiparip (40), 2:2 Dariusz Sztylka (53).

Żółta kartka - Lech Poznań: Hubert Wołąkiewicz. Śląsk Wrocław: Piotr Ćwielong, Marian Kelemen. Czerwona kartka - Lech Poznań: Hubert Wołąkiewicz (92-niesportowe zachowanie).
Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok). Widzów 23 000.

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski - Marcin Kikut, Bartosz Bosacki, Hubert Wołąkiewicz, Seweryn Gancarczyk - Jakub Wilk (79. Tomasz Mikołajczak), Dimitrije Injac, Ivan Djurdjevic (61. Rafał Murawski), Siergiej Kriwiec, Semir Stilic (61. Bartosz Ślusarski) - Vojo Ubiparip.

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Mariusz Pawelec - Marek Gancarczyk (79. Łukasz Madej), Dariusz Sztylka, Sebastian Mila, Przemysław Kaźmierczak, Piotr Ćwielong (40. Waldemar Sobota) - Łukasz Gikiewicz (81. Remigiusz Jezierski).

Wyniki meczów 20. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

Lechia Gdańsk - PGE GKS Bełchatów 0:0

Pozostałe mecze kolejki

2011-04-02:
KGHM Zagłębie Lubin - Polonia Bytom (14.45)
Legia Warszawa - Ruch Chorzów (16.15)
Widzew Łódź - Arka Gdynia (17.00)
Korona Kielce - Polonia Warszawa (19.15)
2011-04-03:
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok (14.45)
Górnik Zabrze - Cracovia Kraków (17.15)

Tabela

(mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16.Cracovia Kraków 19 4 4 11 23-34 16 -11

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze