Marcin Nowak 23.04.2011

Polonia Warszawa rozgromiła Arkę

Polonia Warszawa pokonała Arkę Gdynia 4:0 w meczu 23. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Gole strzelili: Łukasz Trałka w 27., Adrian Mierzejewski w 45. (z rzutu karnego) i 85. oraz Łukasz Piątek w 51. minucie spotkania.
Radość piłkarzy Polonii WarszawaRadość piłkarzy Polonii Warszawafot. PAP/Bartłomiej Zborowski
  • Trener gospodarzy Jacek Zieliński, choć Polonia awansowała na czwarte miejsce w tabeli, po meczu tonował jednak nastroje
  • Szkoleniowiec gości Czech Frantisek Straka przyznał, że jego zespół zagrał bardzo słabe spotkanie
  • Pomocnik warszawskiej Polonia Łukasz Trałka mówił, że nie pamięta już kiedy warszawska drużyna odniosła tak przekonujące zwycięstwo

"Czarne koszule" wygrały czwarty mecz z rzędu pod wodzą Jacka Zielińskiego. Dzięki tej znakomitej serii, stołeczna drużyna wciąż ma realne szanse na europejskie puchary.

Z kolei Arka pozostaje w strefie spadkowej, z trzema punktami przewagi nad ostatnią Cracovią.

Polonia zwycięstwo odniosła pewnie i zasłużenie. Losy meczu zdecydowały się w pierwszej połowie, kiedy gospodarze strzelili dwa gole. Najpierw Trałka skutecznie dobił piłkę po uderzeniu Daniela Gołębiewskiego, a tuż przed przerwą został faulowany przez Miroslava Bożoka, a karnego na gola zamienił Mierzejewski.

Po pięciu minutach drugiej połowy wszystko było już jasne. Trzeciego gola dla Polonii zdobył głową Łukasz Piątek, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie Tomasza Brzyskiego. Arka próbowała kilka razy z dystansu zaskoczyć Sebastiana Przyrowskiego, jednak bezskutecznie. Kropkę nad "i" postawił Mierzejewski kilka minut przed końcem meczu.

Polonia Warszawa w 23 meczach zgromadziła 33 punkty, co oznacza, że do zajmującej 3. miejsce Lechii Gdańsk ma już tylko dwa punkty straty. Arka nadal ma na koncie 23 punkty, czyli tyle samo co zajmująca pozycję wyżej (14.) Polonia Bytom.

Polonia Warszawa - Arka Gdynia 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Łukasz Trałka (27), 2:0 Adrian Mierzejewski (45+2-karny), 3:0 Łukasz Piątek (50-głową), 4:0 Adrian Mierzejewski (85).

Żółta kartka - Polonia Warszawa: Bruno Coutinho. Arka Gdynia: Ante Rozic, Emil Noll, Marciano Bruma, Denis Glavina.
Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Widzów 4 107.

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Radek Mynar (46. Jakub Tosik), Adam Kokoszka, Tomasz Jodłowiec, Tomasz Brzyski - Adrian Mierzejewski, Łukasz Trałka, Andreu Mayoral, Łukasz Piątek, Bruno Coutinho (79. Paweł Wszołek) - Daniel Gołębiewski (70. Łukasz Teodorczyk).

Arka Gdynia: Marcelo Moretto - Marciano Bruma, Ante Rozic, Maciej Szmatiuk, Emil Noll - Giovanni Duarte (56. Filip Burkhardt), Paweł Zawistowski, Miroslav Bozok, Denis Glavina (70. Robert Bednarek) - Rafał Siemaszko (52. Mirko Ivanovski), Tadas Labukas.