Paweł Klocek 06.07.2011

Rapid ograł Wisłę Kraków

Wisła Kraków musiała uznać wyższość Rapidu Bukareszt, z którym zmierzyła się w ramach turnieju towarzyskiego w Tallinie.
Wisła Kraków  Rapid BukaresztWisła Kraków – Rapid Bukareszt fot. Wisła Kraków/Maks Michalczak

Wiślanie przegrali 0:2, a o wszystkim zadecydowała pierwsza połowa, w której rumuński zespół strzelił dwa gole.

Rapid od początku meczu ustawił bardzo wysoko pressing i atakował Wisłę już na jej połowie, a nawet w jej polu karnym. Rumuni skutecznie utrudniali polskie drużynie rozwinięcie skrzydeł, a sami groźnie atakowali od pierwszych minut. Swoją przewagę zespół z Bukaresztu udokumentował bramką, którą strzelił w 12. minucie. Dobre podanie w pole karne dostał Roman, który umiejętnie wycofał futbolówkę na 16 metr do nadbiegającego Grigorie, który mocnym uderzeniem nie dał szans Pareice.

Druga połowa mogła być bardzo emocjonująca, gdyby nie gol, którego "Biała Gwiazda" straciła w ostatniej minucie pierwszej części. Długą piłkę przejął Roman, przepchnął Jovanovicia, który chwilę wcześniej zastąpił kontuzjowanego Chaveza i nie zmarnował sytuacji sam na sam.

W drugiej połowie gra była dużo bardziej wyrównana, a okazje, po których powinny padać gole, stwarzała Wisła. O ile uderzenie Genkova z 46. minuty Coman mógł odbić spokojnie, bo napastnik Białej Gwiazdy uderzał z ostrego kąta, o tyle kolejne trzy szanse Wisły powinny zakończyć się golami. W każdej z nich zawodnicy Białej Gwiazdy uderzali z coraz to lepszych pozycji, ale nie udało im się pokonać bramkarza Rapidu. Szanse zmarnowali Kirm w 59. minucie, Sobolewski w 76. minucie oraz Iliev w 82. minucie.

Biała Gwiazda kolejny mecz w ramach turnieju w Estonii rozegra w piątek. O godzinie 20:00 czasu polskiego Biała Gwiazda zmierzy się z Florą Tallin.

Wisła Kraków – Rapid Bukareszt 0:2 (0:2)

Bramki: Grigorie (12), Roman (45+1)

Wisła Kraków: Pareiko – Lamey, Jaliens, Chavez (42' Jovanović), Paljić – Wilk, Sobolewski, Melikson (73' Garguła) – Małecki (71' Iliev), Genkov, Kirm (79' Boguski)

Rapid Bukareszt: Coman – Cretu, M. Antonio, Burca Bozović – Roman, Alexa, Grigorie – Sburlea, Cassio, Herea grali również: Apostol, Pancu, De Melo, Grigore