Marcin Nowak 19.07.2011

Wisła Kraków bez problemu wyeliminowała Łotyszy

Piłkarze Wisły Kraków wygrali w rewanżu z łotewskim Skonto Ryga 2:0 (0:0) i awansowali do trzeciej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów.
Wisła Kraków - Skonto RygaWisła Kraków - Skonto Rygafot. PAP/Jacek Bednarczyk
  • Wisła Kraków pokonała mistrzów Bułgarii podczas przygotowań do sezonu - przypomina zawodnik Białej Gwiazdy Tomas Jirsak
  • Swoimi spostrzeżeniami na temat dwumeczu ze Skonto Ryga podzielił się strzelec jednej z bramek w starciu z Łotyszami - Patryk Małecki

Pierwszy mecz również zakończył się zwycięstwem polskiego zespołu 1:0 po samobójczej bramce Renarsa Rode.

W dzisiejszym spotkaniu na stadionie przy ulicy Reymonta ekipa Białej Gwiazdy wygrała 2:0 po golach Patryka Małeckiego i Ivicy Iliewa. Już po pierwszej połowie przewaga Wisły Kraków nad Skonto Ryga była znacząca, ale bramki padły dopiero w drugiej części gry.

Słaba skuteczność w pierwszej połowie

Świetną okazję w 14. minucie miał Cwetan Genkow, a kilka minut później groźnie strzelał Ivica Iliew. Z kolei w 20. minucie w pole karne wpadł Maor Melikson, ale piłkarz Białej Gwiazdy nie miał komu podać futbolówki i cała akcja po raz kolejny szybko straciła na impecie.

Kolejna świetna akcja Meliksona w 27. minucie spotkania. Pomocnik Wisły Kraków w polu karnym znalazł Patryka Małeckiego, jednak na posterunku był bramkarz gości, który wybronił uderzenie Polaka.

W 42. minucie kolejne dobre dośrodkowanie Michaela Lameya i znów akcję próbował wykończyć Małecki, ale zabrakło precyzji. W tej części gry Łotysze mogli zagrozić bramce polskiej drużyny jedynie kilkoma rajdami 17-letniego Valerijsa Sabali, ale było to zdecydowanie za mało by goście mogli liczyć na dobry wynik w Krakowie.

Worek z bramkami rozwiązany w drugiej połowie

Na gole trzeba było poczekać do drugiej połowy spotkania. W 51. minucie spotkania świetną akcją z lewego skrzydła popisał się bardzo niedoceniany przez komentatorów tego spotkania - Patryk Małecki. Zawodnik Wisły wpadł w pole karne rywali i ładnym strzałem z ostrego kąta pokonał Germansa Malinsa. Wisła - Skonto 1:0!

Na drugą bramkę nie trzeba było długo czekać. Skonto Ryga musiało się otworzyć i zespół z Krakowa w pełni to wykorzystał. W 64. minucie Cezary Wilk świetnym podaniem odnalazł Ivicę Iliewa, a Serb posłał piłkę obok bezradnie interweniującego golkipera gości. Wisła - Skonto 2:0!

Podopieczni Roberta Maaskanta w trzeciej rundzie zmierzą się z bułgarskim Litexem Łowecz, który w dwumeczu pokonał czarnogórski Mogren Budva.

Wisła Kraków - Skonto Ryga 2:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Patryk Małecki (51), 2:0 Ivica Iliev (64).

Żółte kartki: Wisła - Ivica Iliev, Radosław Sobolewski; Skonto - Vitalijs Maksimenko, Ruslans Mingazovs. Czerwona kartka za druga żółtą: Skonto - Ruslans Mingazovs (90).

Sędzia: Milorad Mazic (Serbia). Widzów: 19 300.

Wisła: Sergei Pareiko - Michael Lamey (88-Marko Jovanovic), Kew Jaliens, Osman Chavez, Dragan Paljic - Patryk Małecki, Cezary Wilk, Radosław Sobolewski (75-Gervasio Nunez), Maor Melikson, Ivica Iliev (86-Tomas Jirsak) - Cwetan Genkow.

Skonto: Germans Malins - Dennis Kacanovs, Vitalijs Smirnovs, Renars Rode, Vitalijs Maksimenko - Rusłan Mingazow, Igors Tarasovs, Aleksandrs Fertovs, Valeris Sabala (67-Kristaps Blanks), Bally Smart (55-Fabio Pereira) - Nathan Junior (73-Armands Petersons).