Paweł Klocek 20.08.2011

Wisła traci punkty z Koroną Kielce

Korona Kielce zremisowała u siebie z Wisłą Kraków 0:0 w meczu 4. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.
Tadys Kijanskas Korona Kielce (C) i Michał Czekaj Wisła Kraków (L)Tadys Kijanskas Korona Kielce (C) i Michał Czekaj Wisła Kraków (L) fot. PAP/Wojciech Pacewicz
  • Cezary Wilk uważa, że spotkanie powinna wygrać Wisła
  • O swoim debiucie w ekstraklasie bramkarz Korony Wojciech Małecki
  • Niezadowolony z remisu był trener kieleckiej drużyny Leszek Ojrzyński
Korona Kielce zremisowała u siebie z Wisłą Kraków 0:0 w meczu 4. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Tomasz Lisowskiego w 90. minucie. Kilka minut wcześniej obrońca Korony mógł zostać bohaterem spotkania, ale jego strzał z dystansu trafił w poprzeczkę Wisły.
Dla obu ekip był to trzeci remis w sezonie.

Dla obu ekip był to trzeci remis w sezonie.Już we wtorek Wisła rozegra rewanżowe spotkanie z Apoelem Nikozja w 4. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. W Krakowie "Biała Gwiazda" wygrała 1:0.

W zespole mistrza Polski nie grało trzech zawodników z podstawowego składu.

Powiedzieli po meczu:

Trener Wisły Robert Maaskant: Musiałem dokonać zmian pod kątem wtorkowego meczu o Ligę Mistrzów. Dlatego przyjechaliśmy w osłabionym składzie. Mimo to prowadziliśmy otwartą grę. Korona próbowała nas atakować, bowiem na początku graliśmy gorzej, nie tak, jak moglibyśmy. W drugiej połowie stworzyliśmy dwie sytuacje do zdobycia bramek i ich nie wykorzystaliśmy. Do końca walczyliśmy uważnie nie pozwalając Koronie strzelić gola, choć kielczanie mieli dwie groźne sytuacje.

Trener Korony Lech Ojrzyński: Nie jestem zadowolony z drugiego już remisu na własnym boisku. Z dobrą drużyną jaka jest Wisła, ale występującą dziś w mocno rezerwowym składzie, można było wygrać. Mieliśmy szanse, nie udało się zgarnąć całej puli. Cieszy, że kolejni zawodnicy grający jeszcze kilka miesięcy temu w drugiej i trzeciej lidze, sprawdzają się na boisku. Życzę piłkarzom Wisły awansu do Ligi Mistrzów.

Korona Kielce - Wisła Kraków 0:0

Żółta kartka - Korona Kielce: Tomasz Lisowski. Wisła Kraków: Tomas Jirsak. Czerwona kartka za drugą żółtą - Korona Kielce: Tomasz Lisowski (90).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 9 246.

Korona Kielce: Wojciech Małecki - Tadas Kijanskas, Pavol Stano, Krzysztof Kiercz, Tomasz Lisowski - Aleksandar Vukovic, Vlastimir Jovanovic, Kamil Kuzera (79. Paweł Kal), Grzegorz Lech (69. Michał Zieliński), Paweł Sobolewski - Maciej Korzym (82. Artur Lenartowski).

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Dragan Paljic, Michał Czekaj, Gordan Bunoza, Junior Diaz - Cezary Wilk, Daniel Brud, Łukasz Garguła (90. Ivica Iliev), Tomas Jirsak (70. Patryk Małecki), Andraz Kirm - David Biton (81. Cwetan Genkow).